banner109

Soyer’den Aslı için hatıra ormanı sözü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçtiğimiz hafta akciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar’ın adını yaşatmak için bir hatıra ormanı yaptıracaklarını açıkladı.

Soyer’den Aslı için hatıra ormanı sözü

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaptığı takıları satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Aslı’nın vefatının ardından ailesi Aslı’nın 25 gündür hastanelerde yatak bulamadığını ancak vefatından iki gün önce yer bulabildiklerini söylemişlerdi.

Aslı’nın vefatı sevenlerini derinden üzerken kamuoyunda da büyük etki yaratmıştı. 

Yakın çevresi, Aslı’nın takı tezgahının olduğu alanın Aslı'nın hatırasını taşıyan bir köşeye dönüştürülmesini talep etmişlerdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Aslı için yakın çevresinden gelen talepleri yerine getireceklerini

Başkan Soyer, paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Çok erken kaybettiğimiz kıymetli hemşehrimiz Aslı Özkısırlar'ın acısını derinden yaşıyoruz.  Yakın çevresinden gelen Sevgi Yolu'nda Aslı'nın hatırasını taşıyan bir köşe ve İzmir'imizde adını yaşatacak bir hatıra ormanı isteklerini gerçekleştireceğiz.”

YORUM EKLE

banner97

banner96