Şopengazi Bakımevi için ilk adım

Menderes’te konumlu olan ve yüzlerce sahipsiz hayvana ev sahipliği yapan Nebiha Deprem Şopengazi Bakımevi’nin, Büyükşehir Belediyesi’nce devralınmasına yönelik önemli bir adım atıldı

Şopengazi Bakımevi için ilk adım

HABER/ Özge Günereken

İzmir’in Menderes İlçesi’nde bulunan Şopengazi Bakımevi, uzun yıllardır DOHAYDER tarafından sevgiyle işletiliyor; gönüllülerin desteği ve bağışlarla ayakta kalmaya çalışıyor. Bakımevinin, Büyükşehir Belediyesi’ne devri 2014’ten bu yana gündemdeydi ancak bugüne kadar bu konuda adım atılamamıştı. Geçen hafta bakımevini bizzat ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den ise beklenen talimat geldi. Soyer, bakımevi gönüllüleri ile bir araya gelerek, altyapı hazırlıkları tamamlandığında Şopengazi’nin Işıkkent’e taşınacağını bildirdi.

Işıkkent’te yeni yer yapılacak

Bu gelişmeyi değerlendiren HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder, “Şopengazi Bakımevi sevgi dolu gönüllülerin çabaları ile bugünlere kadar geldi. Ancak maddi sıkıntılar hep yaşanıyordu. Şimdi Başkanımız Tunç Soyer’in de talimatı ile artık bakımevinin Işıkkent’te, burası için ayrılan özel bir yere taşınması gündemde. Şopengazi’deki birçok kulübe, konteyner ve yararlı eşyaları da yeni yere aktaracağız. Ben bu süreçte başkanımızdan gönüllülerle ilgili özel bir talepte bulunmayı da planlıyorum. Çünkü burası üzerinde çok emek var. Şopengazi taşınsa da, buradaki gönüllü desteğinin sürekli olmasını sağlamak çok önemli. Bu anlamda, bir ayrıcalık sağlanarak, her gün mutlaka birkaç gönüllünün yeni yerde de eskisi gibi görev yapmalarını istiyoruz. Bu yönde bir protokol imzalanması için de girişimde bulunacağım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92