Sevimli ufaklık, şansını dostlarına da bulaştırdı

Seferihisar Bakımevi’ne terk edilen sevimli yavru köpeği sahiplenmek için birçok aile başvurdu. Kalpleri fetheden ufaklık, hem kendi yuvalandı hem de 5 arkadaşının şansını açtı

Sevimli ufaklık, şansını dostlarına da bulaştırdı

HABER/ Özge GÜNERKEN

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, belediyeye ait Prof. Dr. İsmet Sungurbey Seferihisar Sokak Hayvanları Yuvası’na geçtiğimiz pazartesi günü bir kutu içinde dünya tatlısı bir yavru köpek terk edildi. Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) üyelerinin bakımevine gittiklerinde fark ettikleri ufaklık, bir ilke imza attı. SEHAYDER’in Facebook sayfasında minik yavru için sahiplendirme ilanı açıldı. Yavrunun fotoğrafları birden fazla köpekseverin yüreğine dokundu, birçok insan köpeği sahiplenmek istedi.

En mutlu gün

SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan, “Bu çocuk geçtiğimiz pazartesi bir kutu içinde bakım evine terk edilmiş. Kayıt sistemi tam oturmadığı için çarşamba günü bakımevine gittiğimizde haberdar olduk. Hemen resimlerini çekip sayfamızda paylaşım yaptık. Daha sonra yuva olmak isteyenlerle görüştük. İlk kez başımıza gelen bir şeyle karşılaştık. Üç aile aynı anda geldi... Ve ufak çaplı bir kriz çıktı. Biz hayvan hakları derneği olarak bu konuda inisiyatifimizi kullandık ve bir aileye sahiplendirdik. Diğer ailelere de buradan başka yavrular kurtarmalarını önerdik. Bu çocuk sayesinde aynı gün beş can dostumuz yuvalandı. Dileğimiz ömür boyu sevgiyle mutlu yaşamaları. Ayrıca sosyal medyadan sahiplendirme paylaşımlarının da önemini bir kez daha anladık” dedi. Özkan, şanslı yavrunun yeni evinde çok mutlu olduğunu ve ailesinin de ona Çarşı adını koyduğunu belirtti.

YORUM EKLE

banner97

banner96