Sakin Kent’teki canların artık yeni kulübeleri var

Seferihisar’da bulunan geçici hayvan bakımevinin kulübeleri kış öncesinde yenileniyor. Seferihisar Belediyesi ve SEHAYDER işbirliği ile yaptırılan kulübelerin ilk etabı tamamlandı

Sakin Kent’teki canların artık yeni kulübeleri var

Haber/ Özge Günerken

İzmir’in Sakin Kent lakaplı ilçesi Seferihisar’daki sahipsiz canlar için STK-belediye ortaklığı ile birçok proje hayata geçiriliyor. Bu projeler kapsamında, belediyenin geçici bakımevindeki canlar için yeni kulübeler de yaptırılıyor.

Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) ve Seferihisar Belediyesi işbirliği ile yaptırılan kulübelerin ilk etabı geçtiğimiz günlerde teslim alındı. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, belediye yetkilileri ile SEHAYDER üyeleri ve saha gönüllülerinin katıldığı teslim töreninde can dostların kışın soğuktan yazın da sıcaktan korunabileceği kulübelerin yapımına bundan sonra da devam edileceği bildirildi. Daha sonra kulübeler bakım evine nakledilerek ihtiyaç olan bölmelere yerleştirildi. SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan, Seferhisar’daki sahipsiz canlar için el ele çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Başta Seferihisar Belediye Başkanımıza ve ekibine olmak üzere, destek ve emek veren tüm dostlara çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE

banner92