banner109

Rıza Bey park olacak

İzmir’de 30 Ekim 2020 günü meydana gelen depremin ardından Rıza Bey Apartmanında yakınlarını kaybeden depremzedeler, apartman arazisinin park olması için çağrıda bulunmuştu. Konuya ilişkin yüz güldüren haber Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi.

Rıza Bey park olacak

Haber / Didar DEMİRCİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’deki AFAD binasında depremzedelerle bir toplantı gerçekleştirdi. Depremzedelerle özel olarak görüşen Bakan Kurum’a AKP İzmir Milletvekili Necip Nasız ve Hamza Dağ eşlik etti. Depremzedelerin Rıza Bey Apartmanının park olması konusundaki taleplerini gündemine alan Bakan Kurum, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve TOKİ yetkilileriyle yaptığı bir sonraki toplantının ardından müjdeyi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın yerinde yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ve depremde hayatını kaybedenlerin hatıralarının yaşatılacağı bir mekan inşa edileceğini bildirdi.

Gönül rahatlığıyla mezarlarına gideceğiz

Bakan Kurum’un açıklamasının ardından gazetemize açıklama yapan depremzede Deniz Yücel, “Biraz önce Murat Kurum, Rıza Bey Apartmanının park olacağını açıkladı. Kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Artık çocuklarımızın mezarına gönül rahatlığıyla gideceğiz” dedi.

Ayrıca, Rıza Bey Apartmanının bulunduğu arsaya binanın yeniden inşası için temel atma çalışmaları başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 16:25
YORUM EKLE

banner97

banner96