Önce yağış geliyor sonra sıcaklık

Önce yağış geliyor sonra sıcaklık
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yer alan 5 günlük hava durumu tahmin raporuna göre 26 Ekim Cuma günü yurt genelindeki yağışlar azalıyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, İzmir, Manisa, Balıkesir Kırklareli'nin doğusu, Çanakkale'nin iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Düzce, K. Maraş, Osmaniye, Ordu, Giresun, Trabzon, Hatay, Sivas çevreleri ve Samsun'un iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; K. Maraş, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Ş. Urfa'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İzmir: Parçalı bulutlu sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı 24
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 19
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 21
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 24
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 21
Antalya: Parçalı bulutlu 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak yağışlı 21
Trabzon: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 21
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER