Öğrencilerden hocalara destek

GSF'deki istifaları ve görevden alınmaları eleştiren öğrenciler, “Bölüme kendini başkan olarak atayan Prof. Dr. Öztuna'yı tanımıyoruz. Hocalarımız görevlerine iade edilmeli” diye konuştu

Öğrencilerden hocalara destek

22 Temmuz’da Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Dekan Vekili Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna tarafından görülen lüzum üzerine, Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Çelenk, Resim Bölümü Başkanı Prof. Gülay Sağlam,Müzik Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Işıkhan, Film Tasarımı ve Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Dilek Tunalı, Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Ünlü'nün idari görevlerinden alındığını duyuran GSF öğrencileri, Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sibel Erdenk ve Sahne Tasarımı Anasanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Kulluk Yerdelen'in de istifaya ettirildiğini savundu.

Öztuna'yı tanımıyoruz

“Fakültenin web sitesinde, hiçbir gerekçe sunulmadan idari görevlerinden alınan hocalarımızın yerine Sahne Sanatları Bölüm ve Anasanat Dalları Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna'nın, Resim Bölümü Başkan Vekili Doç. Dr. A. Feyzi Korur'un, Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı olarak Prof. Dr. Feridun Öziş'in, Film Tasarımı ve Yazarlık Anasanat Dalı Başkan Vekili Doç. Dr. Ragıp Taranç'ın atandığını öğrenmiş bulunuyoruz” diyen öğrenciler, şu ifadeleri kullandı: “Sahne Sanatları Bölümü hocalarımızın yapılan bu usulsüzlüğe karşı başkanlık görevini kabul etmemeleri sonucu, bölüme ve anasanat dallarına kendini başkan olarak atayan Dekan Vekili Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna'yı tanımıyoruz. Başkanlık görevini kabul edip, çalışma arkadaşlarının usulsüz bir şekilde görevden alınmalarını meşru kılan, yeniden üreten bu duruşu doğru bulmuyor ve onları da tanımıyoruz. Başkan vekillikleri sürecinde alacakları karar ve kararlar bizim için yok hükmündedir. Bu süreç boyunca eğitim hakkı için mücadele eden hocalarımızın yanındayız, birlikte olacağız. İdari görevlerinden keyfi bir şekilde alınan ve bu duruma karşı tepki olarak istifa eden hocalarımızdan özür dilenerek, idari görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92