Öğrenciler hayvanlarla empati kurmayı öğrendi

HAYTAP, okullarda verdiği hayvan hakları eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Narlıdere Uğur Okulları’na giden ekip, öğrencilere hayvanlarla empati kurmanın önemini anlattı

Öğrenciler hayvanlarla  empati kurmayı öğrendi

Haber / Özge GÜNERKEN

Türkiye’de hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve hayvan sevgisini erken yaştan minik kalplere aşılamak için okullarda eğitimler veren HAYTAP, İzmir’de de bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. HAYTAP ekibi son olarak Narlıdere’deki Uğur Okulları’nın konuğu oldu. HAYTAP Temsilcisi Meral Örüç ve köpek eğitmeni Kutay Özkan’ın verdiği eğitimde sokak hayvanlarının zorlu yaşamı, hayvan hakları ve hayvan sevgisi anlatıldı. Hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği ile ilgili bilgi veren Özkan, öğrencileri sahneye alarak uygulamalı eğitim verdi. Öğrencilere, hayvanlarla empati kurmanın önemi ve hayvanların da duyguları olduğu aktarıldı. Minik öğrencilerin hayvan sevgisi ile dolu olduğunu gören HAYTAP ekibi, bu tablonun kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Tatlı sürpriz

Eğitimin sonunda ise öğrenciler, HAYTAP ekibine bir sürpriz yaptı. Narlıdere Kampüsü U-Tigers Club üyesi öğrenciler okulda düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri sokak hayvanları yararına kullanmak istediklerini belirterek, parayı HAYTAP’a teslim etti. HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder de, minikleri bu duyarlı davranışları için kutlayarak, bu para ile kışın barınma ihtiyaçları büyüyen sahipsiz canlar için kulübe alınacağını söyledi. Öte yandan Meral Örüç, eğitim öncesinde Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin’e yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı. Örüç, bundan sonra diğer Uğur Okulları’nda da ortak eğitim çalışmalarının gerçekleştirileceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER