Nejat Bekmen mezarı başında anıldı

İzmir basınının sevilen gazetecilerinden, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Nejat Bekmen vefatının 52. gününde ailesi, meslektaşları ve yakın dostları tarafından Doğançay Mezarlığında bulunan mezarı başında anıldı.

Nejat Bekmen mezarı başında anıldı

Ondan Öğrendiklerimizi Gençlere Aktaracağız

Anma töreninde konuşma yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, şunları söyledi;

“Nejat, birlikte çalışma fırsatı bulduğum çok iyi bir insan, dost ve gazeteciydi. Onunla çalışırken mesleğin inceliklerinin yanında insan olmanın ne demek olduğunu da gösterirdi. Gazeteciliği insan odaklıydı. İnsan olmanın simgesiydi. Ondan öğrendiklerimizi biz de gençlere aktaracağız.”

Ona Minnettarım

Eşi Resmiye Bekmen, Nejat Bekmen’i anlatırken şöyle konuştu;

“Burada yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim. 36 yıllık hayat arkadaşımdı. Onunla çok güzel bir hayatı paylaştık. Güzel yıllarımız oldu. Bana, ailesine, çevresine koşulsuz sevgi sunan bir insandı. Onu çok seviyoruz. Ona minnettarım”

İnsan Unutulduğu Zaman Ölür, O Hiçbir Zaman Unutulmayacak

CHP İzmir Milletvekili, Gazeteci Atila Sertel de törene katılan isimler arasında yer aldı. Sertel, Nejat Bekmen’ için “İyi bir insan, iyi bir gazeteci, iyi bir dosttu. İnsan zamansız kayıplara başta inanamıyor ama hayatın gerçeklerini bir süre sonra kabul ediyorsunuz. İnsanlar asıl unutuldukları zaman ölür. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. İçimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Bu töreni düzenleyen Cemiyetimize, dostlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların acısı paylaşıldıkça azalıyor. Nejat Bekmen’e rahmet diliyorum. Işıklar içinde uyusun.” dedi.

İGC Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Coşkun da “Onu kaybettiğimize hâlâ inanamıyorum. Tarifi zor bir duygu. Işıklar içinde uyusun” dedi.

Çalışma arkadaşları Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Deniz Sipahi, Hürriyet Ege Yazı İşleri Müdürü Adnan Kaya da törende birer konuşma yaparak duygularını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 15:12
YORUM EKLE