Nedim Demirağ hayatını kaybetti

Hürriyet Gazetesi'nde 21 yıl Ege Bölge Temsilcisi olarak görev yapan duayen gazeteci Nedim Demirağ, hayatını kaybetti.

Nedim Demirağ hayatını kaybetti

 Duayen gazeteci Nedim Demirağ'nın cenazesi bugün Çeşme'de öğlen namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Çakabey Kabristanlığında toprağa verilecek. Hürriyet Gazetesi'nde 21 yıl Ege Bölge Temsilcisi olarak görev yapan duayen gazeteci Nedim Demirağ, dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Nedim Demirağ'nın, bir süredir kronik rahatsızlıklarından dolayı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü ve çoklu organ yetmezliğinden kaynaklı yaşamını yitirdiği öğrenildi. Uzun yıllar Hürriyet Gazetesi çatısında altında çalışan ve İzmir'in turizm sektörüne de birçok tesis kazandıran Demirağ'nın ölümü, İzmir basın camiasını yasa boğdu.

Cenazesi bugün

Demirağ'ın ailesi cenazenin bugün Çeşme Çakabey mezarlığında defnedileceğini duyurdu. Demirağ ailesinin mesajı şöyle: “Nedim Demirağ’ın değerli dostları, Cenazemizi yarın (bugün-çarşamba) Çeşme Çakabey Mezarlığı’ndaki aile kabristanında saat 14.00’de son yolculuğuna uğurlayacağız.

Saat 12.00’te Alsancak Cafe Plaza önünden otobüs kaldırılacak. Otobüslere sosyal mesafeye uygun sayıda yolcu alınacak. Mezarlıkta da hepimizin sağlığı için maske, dezenfektan, sosyal mesafe, hijyen kurallarına dikkat edilecek.

Acımızı paylaşan herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Hepimizin başı sağolsun.

Saygılarımızla.

Demirağ Ailesi”

Nedim Demirağ Kimdir?

Nedim Demirağ, 1950 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimi gördükten sonra 1969 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Bir buçuk yıl dil eğitimi gördü. İzmire geldi. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 1980 yılında Hür Holdingin Ege bölge temsilcisi oldu. 1983 yılından 2004 yılına kadar Hürriyet Ege Bölge temsilcisi görevini yürütttü. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan izidoğru
Özcan izidoğru - 2 hafta Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesine sabırlar dilerim.

banner97

banner101

banner96

banner100