Müzikle umuda dokunacaklar

Müzikle umuda dokunacaklar

İzmir'de 24 Mart'ta 'Müziğin Umuda Dokunuşu' adlı konser verecek olan çocuk ve genç piyanistler, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocukların odasını yenileyecek.

Türkiye genelinden 39 minik ve genç piyanist, Kıbrıslı piyanist Rüya Taner ile birlikte 'Müziğin Umuda Dokunuşu' adıyla bağış konseri verecek. Pergoman Lions Kulübü, İzmir İş Dünyası Derneği, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Narlıdere Sıdıka Akdemir Bilim Sanat Merkezi, Kanserle Dans Derneği, Tüm Yerel Sen ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilecek konserden elde edilen gelir ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde bir oda tepeden tırnağa yenilenecek.


İZMİR'DE BİR İLK


İzmir'den etkinliğe katılan Nehir Yalınız (11), Duru Ulutaş (10) ve Tan Yaldırak'ı (10) bağış konseri için 5 aydır çalıştıran Karşıyaka Belediyesi piyano eğitmeni Nilüfer Güzel, minik yüreklere umut olmak istediklerini belirtti. Hastalıkla mücadele eden çocukların daha iyi koşullarda tedavi görmeleri için bir yardım eli uzatacaklarını söyleyen Güzel, "Türkiye çapında ve İzmir'de çok değerli eğitimciler, akademisyenler, piyanistler ve tüm müzisyenler tek yürek olup bu sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. İzmir'de belki de miniklerle bir ilk olan bu projemizde genç ve minik piyanistlerimiz çocuklarımıza umut olacak. Konserden elde edilecek gelir, çocuklarımızın bütün günlerini geçirdikleri odanın onların yaşına uygun daha keyifli ve renkli hale gelmesini sağlayacak. Onların moral ve motivasyonlarına katkı koymak istiyoruz. Hedefimiz, müziğin birleştirici gücüyle bu çocuklarımıza umut olabilmek" dedi.

Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Kültür Sanat Merkezi'nde 3 oturumlu gerçekleşecek konserde konuk sanatçı ünlü piyanist Rüya Taner de yer alacak. 24 Mart 2018'de gerçekleştirilecek konsere bin kişilik katılım beklenirken biletlerin 10 TL olacağı bildirildi.(DHA)
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 11:27
YORUM EKLE