banner109

Maskesiz toplantı yaptı, okul kapatıldı

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesinde müdür, yardımcıları ve 32 öğretmen karantinaya alındı, okul ise kapatıldı.

Maskesiz toplantı yaptı, okul kapatıldı

Kısa süre önce öğretmenlerle toplantı yapan okul müdürü Soner Küloğlu’nun corona testinin de pozitif çıktığı belirtildi.

Denizli'nin Babadağ ilçesindeki Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi korona nedeniyle kapatıldı. Korona testi pozitif çıkan okul müdürü Soner Küloğlu'nun kısa süre önce öğretmenlerle toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Toplantıda maskesini çıkardı

İddialara göre olay şöyle gelişti. Korona pozitif olduğunu bilmeyen Küloğlu tüm öğretmenlerle yeni öğretim yılında yapılacak uygulamalar ve uzaktan eğitim konularında toplantı yaptı. Okulda görevli müdür yardımcıları ve 32 öğretmen bu toplantıya katıldı.

Küloğlu toplantı sırasında maskesini çıkardı ve bir süre toplantıyı bu şekilde sürdürdü. Toplantıdan bir gün sonra ise yaptırdığı testte corona pozitif olduğu ortaya çıktı.

Okul kapatıldı öğretmenler için karantina başladı

Küloğlu'nun testinin  pozitif çıkmasından sonra ilçe sağlık ve milli eğitim müdürlükleri ortak kararla 412 öğrencisi bulunan okulu tamamen kapattı. Toplantıya katılan müdür yardımcıları ve öğretmenler temas nedeniyle 14 gün evlerinde karantinaya alındı. Denizli'de daha önce Merkezefendi, Tavas ve Baklan ilçelerinde öğretmenlerin koronaya yakalanması nedeniyle üç okulda benzer uygulamalar gerçekleşmişti.

YORUM EKLE

banner97

banner96