banner112

Kocaoğlu'ndan tasarruf çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar’da 6 mahalleyi ziyaret etti.

Kocaoğlu'ndan tasarruf çağrısı

Karabağlar’da 6 mahalleyi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülke yöneticilerinin popülist harcamalar yaptığını ileri sürerek, “Dibi delik bakraçla bir şey artmıyor. Ekonomide kriz yaşıyorsak, popülist harcamalar yüzünden bu hale geldik. Denizin suyu, lambanın gazı bitecek" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar ilçesinde Esenlik, Vatan, Şehitler, Zaimağa ve Maliyeciler mahallelerini ziyaret etti. Basın Sitesi'nde Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen Tanju Okan Parkı açılışı ve iftar yemeğine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Kocaoğlu, özellikle komşu ülkelerle yaşanan politik sorunlar üzerinde durarak "Dış ülkelerle aramız açık, güven zedelenmesi yaşıyoruz. Biz ülkemizin böl ünmesini istemiyoruz; o zaman komşularımızın da bölünmesini istemeyeceğiz. 'Şam'da namaz kılacağız' diye Ortadoğu'nun çamurunu üzerimize sıçrattılar. Ülke olarak her türlü zenginliğimiz var. Ama dış politikada sürekli hata yapıyoruz. O yüzden de ABD ile Rusya arasında sarkaç gibi sallanıp duruyoruz. Güçlü olacağız. Üzerimize çamur sıçrattırmayacağız. Bugün mesele memleket meselesi" diye konuştu.

Kürt sorunuyla ilgili görüşlerini de aktaran Kocaoğlu, "Aldığını da verdiğini açık açık söyleyeceksin. Açık oynayacaksın. Anadolu bir söz var; 'Açık yaraya kurt düşmez' diye. Kürt sorunu ancak böyle çözülür. Türkiye, Kürt yurttaşlarıyla barışmak zorundadır" dedi. Kocaoğlu, ülke yöneticilerinin popülist harcamalar yaptıklarını ileri sürerek, tasarruf çağrısında bulundu ve "Dibi delik bakraçla bir şey artmıyor. Ekonomide kriz yaşıyorsak, popülist harcamalar yüzünden bu hale geldik. Denizin suyu, lambanın gazı bitecek" dedi. DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:26
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100