Kocaoğlu'na kırmızı kart

Avukatları Mustafa Kemal Turan'la birlikte basın açıklaması yapan hissedarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na kırmızı kart gösterdi.

Kocaoğlu'na kırmızı kart

İzmir'in Bornova ilçesi Çamdibi semtinde, Büyükşehir Belediyesi'nin, kamulaştırma yapmadan, dava süreci de devam eden 7 bin 700 metrekarelik alanda çevre düzenlemesinin yanı sıra futbol sahası da yaptığını belirten arsa hissedarları, bu duruma tepki gösterdi. Avukatları Mustafa Kemal Turan'la birlikte basın açıklaması yapan hissedarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na kırmızı kart gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çamdibi'nde, kamulaştırma dava süreci devam eden 7 bin 700 metrekarelik alanda çevre düzenlemesinin yanı sıra futbol sahası yaptı. Bölgenin yaklaşık 10 yıldır bu şekilde kullanıldığı belirtildi. Arsa için davalık olan 40 hissedar ile avukatları Mustafa Kemal Turan, bugün basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması sırasında, bu duruma tepki gösteren hissedarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na kırmızı kart gösterdi. Avukat Mustafa Kemal Turan da mağduriyetlerin biran önce giderilmesini istedi. Bunun yapılmaması durumunda ise Başkan Aziz Kocaoğlu'nun istifa etmesini talep etti. Avukat Turan, "Atatürk, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını sevdiğini söylemişti. Biz de belediye başkanının hukuka ve aynı zamanda özel mülkiyete saygılı olanını severiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 13:01
YORUM EKLE