Kocaoğlu: Göreve hazırım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara'da gerçekleştirdiği görüşme sonrasında bir açıklama yaptı.

Kocaoğlu: Göreve hazırım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara'da gerçekleştirdiği görüşme sonrasında bir açıklama yaparak göreve hazır olduğu mesajı verdi.

İşte Kocaoğlu'nun açıklaması:

"Çok iyi hatırlanacağı gibi, 1 Ekim tarihinde bir basın toplantısı yaparak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmama kararımı kamuoyu ile paylaşmıştım.

Bu açıklamayı seçimlerden 6 ay önce yapmamın en temel gerekçesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünü açmaktı. Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın bir an önce belirlenerek seçimlere kadar kentin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş için  ideal bir süreydi.

Ancak aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonun Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin 'bakanlık' yapmış İzmir adayını 27 Kasım'da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir'de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir. 

Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiç bir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum."

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 2 yıl Önce

Edremit gibi izmirde iktidara devredeceğiz ne yapalım hayırlı olsun

ismail Dursun
ismail Dursun - 2 yıl Önce

Kocaoglunun İzmirden tekrar aday olması demek İzmiri kaybetmek anlamındadır bana göre

Hasret Yaluğ
Hasret Yaluğ - 2 yıl Önce

Devam etmesini çok isterim Başarılar.

Yıldız Bayatbalağ
Yıldız Bayatbalağ - 2 yıl Önce

Hiç bir kişi parti üstü olamaz olmamalı. Sağlam bir ekiple bu görevi başarıyla götürecek yeni bir oluşum gerekli. Herkes haddini bilsin CHP yi cadı kazanı haline getirdiniz. Bu yüzden güvensizlik oluşturuyorsunuz. Akp yi iktidar yapıp bu ülkeyi mahveden sizin gibi muhalefettir.

Kemal güler
Kemal güler - 2 yıl Önce

Aday olmayacağını açıklarken partiyi yerden yere vurmuştu. Bu nasıl yüzsüzlük. Adaylığının izmir için çok büyük bir heyezan olacağını düşünüyorum. Daha iyisi yok mu koca partide. Hayli ilginç

Ayse yılmaz
Ayse yılmaz - 2 yıl Önce

Yeterya yeter dusun artık ızmırlının yakasından kımse yokmu koca ızmırde bu gorevı alacak yıllardır bırsey yapmadı ızmır ıcın esnaf perısan oldu yaptıgı hersey ya arızalı ya eksık bıraksın artık

Yusufgüleç
Yusufgüleç - 2 yıl Önce

Azizbaşkanımbiziyalnizbırakma

Faik birgili
Faik birgili - 2 yıl Önce

Yarım kalan hizmetlerin tamamlanması ve parti içi çekişmelerin giderilmesi için verilmiş uygun bir karar olmuş diye düşünüyorum .başarılar


banner97

banner101

banner96

banner100