banner135

Kitap Fuarı konum değişikliğiyle yeniden başlıyor

Pandemi nedeniyle yapılamayan İzmir Kitap Fuarı, İzmirlilerle buluşmaya hazırlanıyor. 28 Ekim- 6 Kasım tarihleri arasında, ilk kez Fuarizmir’de yapılacak olan Kitap Fuarı için İzmir Büyükşehir Belediyesi SNS Fuarcılık ile anlaştı

Kitap Fuarı konum değişikliğiyle yeniden başlıyor

HABER/ Didar DEMİRCİ

Pandemi nedeniyle ara verilen İzmir Kitap Fuarı, konum değişikliğiyle İzmirlileri ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Ekim 2020 günü meydana gelen deprem nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark’ta bulunan hollere taşınmıştı. Bu nedenle Kitap Fuarı, 28 Ekim- 6 Kasım tarihleri arasında Fuarizmir’de yapılacak. Kitap Fuarı için İzmir Büyükşehir Belediyesi SNS Fuarcılık ile anlaştı.

BU FUAR BAMBAŞKA BİR ANLAM TAŞIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Fuarizmir’de yapılan İzmir Kitap Fuarı’nın tanıtım toplantısında konuştu. Başkan Soyer, “28 Ekim- 6 Kasım tarihleri arasında Türkiye’nin en yeni ve en modern fuarında gerçekleştirilecek fuarımız, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzfaş ve SNS Fuarcılık ortaklığında düzenleniyor. 8500 yıldır bir sanat şehri olan İzmir’in ev sahipliği yapacağı fuarımız yayın evleri ile yazarları doğrudan İzmirlilerle buluşturacak. Biliyoruz ki yaşamı dönüştürmek kendimizi ifade etmekle başlar. Kendimizi ifade etmeyi zenginleştirmenin yolu ise kitaplardan geçer. İşte bu nedenle her mahalleye bir kütüphane kampanyası ile İzmir’deki herkesin özgürce kitaba erişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Bu konuda İzmir bir kez daha dayanışmanın ruhunu en güzel örneklerinden birini gösteriyor. Vatandaşlarımıza İzmir genelinde kitaplarını bağışlayabileceği kitap teslim noktaları oluşturduk. Büyükşehir belediyesini ziyarete gelecek olan konuklara çiçek getirmeyin, çikolata getirmeyin kitap getirin dedik. Çünkü her kitap tohumdur. Kitaplardaki eşsiz bilgiler geleceğin dünyasını inşa edecek olan gençlerimiz çocuklarımız içindir. Bugün gururla söyleyebilirim ki bağışçılarımızdan gelen kitapların sayısı 30 bini aştı. Biz de vatandaşlarımızdan gelen bu kitapları yine vatandaşlarımıza ulaştıracağımız 50 kütüphaneyi inşa etmek için yola çıktık. An itibariyle 22’si bitti. Diğerlerini de ilerleyen günlerde yetiştireceğiz. Bu çalışma dayanışma ve ortak akıldan aldığımız güç ile devam ediyor. İzmir hazır bilgilerin tüketildiği değil, tüm dünyaya yön veren eserlerin hayat bulduğu bir kent olmayı hayal etti. Bunu yerine getirmekse bizim asli görevlerimizdendir. Bu duruşumuzun teminatlarından biri olan İzkitap işte bu nedenle çok değerli. Üstelik 28 ekim 6 kasım tarihleri İzmir’in ikinci İktisat Kongresi çalışmalarıyla örtüşüyor. Özetle İzmir’in ikinci yüzyılı hazırlanırken yer alacak bu fuar başka bir anlam başka bir içerik zenginliği de taşıyor” sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2022, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100