İzmirli öğrencilerden 19 Mayıs kutlaması

İzmir'de özel bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 700 kişi, Alsancak İskelesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar bando eşliğinde bayraklarla yürüyerek 19 Mayıs'ı coşkuyla kutladı.

İzmirli öğrencilerden 19 Mayıs kutlaması

İzmir'de özel bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 700 kişi, Alsancak İskelesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar bando eşliğinde bayraklarla yürüyerek 19 Mayıs'ı coşkuyla kutladı. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

İzmir'de özel bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinin oluşturduğu 700 kişilik topluluk, beyaz ve kırmızı renklerde giydikleri Atatürk ve Türk Bayrağı tişörtleri ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için Üçkuyular İskelesi'nde buluştu. İskeleden vapur ile Alsancak İskelesi'ne geçen grup, buradan Cumhuriyet Meydanı'na kadar bayraklarla yürüyerek, bayramın coşkusunu yaşadı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan öğrenci ve öğretmenler, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Sonrasında Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Alkışlarla töreni bitiren öğrenciler, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganıyla meydandan ayrıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92