banner112

İzmir’in göbeğinde ışıksız kaldılar

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Murat Reis Mahallesi 255 Sokak’taki aydınlatmalar, 17 Ocak tarihinden beri çalışmıyor. Sokak sakinleri, konuya ilişkin gerekli yerlere şikayette bulunduklarını belirtmelerine rağmen hala bir onarım olmamasından şikayetçi.

İzmir’in göbeğinde ışıksız kaldılar

Haber/ Didar DEMİRCİ

Bir cephesinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hatay Hizmet Binası'nın duvarının yer aldığı sokakta yaşayanlar, durumu yetkililere defalarca bildirdiklerini, ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Sokağın çok işlek olduğuna, İnönü Caddesi'nin parelelinde yer aldığına dikkat çeken mahalle sakinlerinden biri, evinin önündeki aydınlatma direğinde elektrik atlamaları yaşandığını belirterek, yangın çıkmasından korktuğunu aktardı.

Sokak lambalarının çalışmamasının bölgede suçu tetikleyeceğini belirten vatandaşlar, özellikle kadınların akşam işten eve dönerken endişe yaşadıklarını ifade etti. Sorunun acilen çözüme kavuşmasını isteyen sokak sakinleri, “İzmir'in merkezinde ışıksız kaldık. Arıza kaydı bırakmak için aradığımızda, 'En kısa zamanda müdahale edilecek' deniyor. Ancak 1 haftadır yapılmadı. Birimize bir şey olmadan, hırsızlık olayları yaşanmadan, sokağımızın aydınlanmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan Murat Reis Mahallesi Muhtarı Zafer Çam, “Yetkilileri bir kaç kez aradım, 'Hava şartlarından dolayı gelemedik' dediler. Başka yerdeki arızalara da yetişmeye çalışıyorlarmış” dedi. Sokakta yenilenmeyen beş direk olması ve yalnızca bunların çalışmaması dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 16:01
YORUM EKLE

banner101

banner100