İzmir'de Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlenecek

İzmir’de bisiklet kullanımına yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen Süslü Kadınlar, 23 Eylül Pazar gününde Konak Meydanı’nda saat 17.00’de toplanacak.

İzmir'de Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlenecek

İzmir’de bisiklet kullanımına yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen Süslü Kadınlar, 23 Eylül Pazar gününde Konak Meydanı’nda saat 17.00’de toplanacak. Slogan, "Egzoz kokusu yerine parfüm, çiçek kokusu" olacak.

Bu yıl 6'ncı kez düzenlenecek olan ve "Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kentler Günü"ne de dikkat çektiğimiz turu eş zamanlı olarak Türkiye ve yurt dışında 65 şehirde gerçekleşecek. Daha çok kadının bisiklete binmesini sağlamak, çevre duyarlılığı geliştirmek, güvenli bisiklet yolları talep etmek amacıyla gerçekleştirilecek turda kadınlar, şık kıyafetler ile bisiklete binerek Konak Meydanı’ndan Kültürpark’ a kadar pedal çevirecek.Yaklaşık 3 bin kadının katılımının beklendiği turda, herhangi bir gruba veya kuruluşa bağlı olmayan gönüllüler, gelin arabaları gibi süsledikleri bisikletleriyle kentin çehresini değiştirmeyi hedefledi. Tur, pazar günü saat 17.00’de Konak Meydanı’ndaki Tarihi Saat Kulesi önünden başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 11:43
YORUM EKLE