İzmir için kritik uyarı

Meteoroloji'den aktarılan bilgiye göre; bugün İzmir’de fırtına etkili olacak. Gün boyu sürecek fırtınanın ardından ise yağış geliyor.

İzmir için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir için turuncu alarm verdi. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan bu akşam için İzmir'i uyardı. Çalışkan ''Bu akşam, gece ve yarın gece İzmir'e çok şiddetli yağmur yağacak. Manisa, Aydın, Muğla, Bodrum, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ'da da yağışlar çok güçlü. Dolu yağabilir ve hortum oluşabilir'' dedi.

İzmir için bu akşam ve gece saatleri önemli:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Erzurum ve Bingöl çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte, doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

YORUM EKLE

banner97

banner96