İzmir'de yeni yasaklar

İzmir’de artan koronavirüs vakaları sonrası belirli tedbirler alındı. Alınan tedbirler arasında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı ve sokakta sigara içilmesi yasaklandı.

İzmir'de yeni yasaklar

İzmir’de artan korona virüs vakaları sonrası belirli tedbirler alındı. Alınan tedbirleri İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger duyurdu.

İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararıyla artan korona virüs vakaları sonrası 65 yaş üstünün sokağa çıkmasına kısıtlama getirildi.  Alınan kararları İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sosyal medya hesabından duyurdu. 

Hamileler idari izinli sayıldı

Köşger, "Değerli İzmirliler; Doğal olarak son günlerde depreme yoğunlaşmış bulunuyoruz. Ancak tüm dünyanın henüz değişmeyen gündemi CORONA, İzmir’de de tırmanışta. Depremin olduğu günkü rakamlara kıyasen bugün iki katından fazla bir artış gerçekleşmiş durumda. Bu bağlamda Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de -Sokakta sigara içmek ve -65 yaş üstünün 10-16 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklanmış; Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılmıştır. Özel sektör mesai düzenlemesi çalışmaları da devam etmektedir. TEMİZLİK, MASKE, MESAFE kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit Yelçi
Cahit Yelçi - 2 hafta Önce

Bu 65 yaş üstü ne kadar bende dahil ne kadar tehlikeliyim ki, 10.00-16.00 arası sokağa çıkma, 16.00 dan sabah 10.00 kadar otobüslere binme, ne bu kardeşim, damarimiza birer enjekte zehir verinde, biz sizden, siz bizden kurtulasınız. Ne yaptığını bilmekten aciz bu yöneticiler duyun sesimizi. Dışarı çıkma covit 19 var, eve girme deprem var. Açık hava da gezme mikrop saçarsın. En iyisi ölümü seçmek. İnsanlar ne depremden ne de virüsten ölmez de, bu uygulamalarla, psikolojik bunalımlarla, deli divane çoğaltacaksıniz.

Alper
Alper - 2 hafta Önce

Bu tür saçma kararlarla corana virüsü çaremi bulunmuş oluyor.en az bir ay tam karantina gerekli

Alper
Alper - 2 hafta Önce

Nedir bu 65 yaş ve üstünün çektiği.asil virüs gençlerde.onlari eve kapatin

Alu Taşbasan
Alu Taşbasan - 2 hafta Önce

Ozel sektörde çalışan hamilelerin durumu,

banner97

banner101

banner96

banner100