banner109

İzmir'de sokak ortasında taciz edilen kadın, karşı koyunca darp edildi

İzmir'de evine yürüyerek giden 26 yaşındaki bir kadın, takip edildiği kişi tarafından fiziksel tacize uğradı. Şüpheli kişi tarafından saldırıya uğrayan kadın karşı koymaya çalışınca da darp edildi.

İzmir'de sokak ortasında taciz edilen kadın, karşı koyunca darp edildi

İzmir'in Buca ilçesinde fiziksel taciz ardından darp edilen 26 yaşındaki kadın "Beni öldürmediğine şükrediyorum" diyerek yaşadıklarını anlattı.

Olay, geçen perşembe günü, Yahya Kemal Beyatlı Caddesi üzerinde yaşandı.

İddiaya göre, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde çalışan Dilan Tutka, mesai bitimi olan saat 17.30'da iş yerinden çıkıp, evine doğru yürümeye başladı. Bu sırada bir kişi genç kızı takip etmeye başladı. Bu kişi çevrede kimsenin olmadığı anda da Tutka'nın eteğini kaldırarak, tacizde bulundu. Tutka, tepki gösterdi.

İkili arasında arbede çıkması üzerine genç kız darp edildi.

Tutka'nın çığlıklarını duyan vatandaşlar önce yardıma koştu ardından polisi aradı. Vatandaşlar tarafından saldırganın elinden kurtarılan Tutka, gelen ambulansla Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne kaldırıldı. Adının Umut Çoğalan olduğu belirlenen saldırgan ise, polis ekiplerince gözaltına alındı. Genç kızı takip ettiği anlar güvenlik kameralarınca görüntülenen Çoğalan, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Gözyaşlarıyla olayı anlattı

Yaşadığı olayı anlatan Dilan Tutka, ''Telefonla arkadaşımla konuşuyordum. Birinin arkamda yürüdüğünü fark ettim. Bir süre sonra da takip ettiğini anladım. Telefondaki arkadaşıma da söyledim. Emin olmak için karşı caddeye geçtim. O da geçti. Sürekli arkaya dönüp, bakıyordum. Toprak yola geçince çok yaklaştığını hissettim. Dönüp rahatsız olduğumu söyleyerek, "Önden yürür müsünüz?' dedim, 'Hayır' cevabını aldım. Bunun üzerine, 'O zaman ben biraz ilerleyeceğim siz öyle yürüyün' dedim. Kabul etti. Birkaç adım attıktan sonra bir anda ellerini eteğimden içeri sokarak beni taciz etti. Elbiselerimi yırtmaya çalıştı'' diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

''Yardıma gelenlere beni ablası olarak tanıttı''

''Can havliyle bağırıp vurmaya başladım. Avazım çıktığı kadar bağırdım. Yere düştük. Hem dövüp hem taciz ediyordu. Elinden kurtulmaya gücüm yetmedi. Bağırmamı duyanlar geldi. Gelenlere ablası olduğumu ve ben yere düşerken kaldırdığını söyledi" dedi.

''Yolda yürüyemiyorum''

Fiziksel ve psikolojik olarak zor günler geçirdiğini belirten Tutka, tek başına yolda yürürken tedirgin olduğunu söyledi. Tutka, "O an beni öldürmediğine şükrediyorum" diye konuştu.

Tutuklanan saldırganın en ağır cezayı almasını istediğini belirten Tutka, "Yaşadığım olay nedeniyle işe gidemiyorum. Böyle insanların en ağır cezayı alması gerekiyor ki, bir daha aynı şeyler yaşanmasın. Gündüz vakti ben böyle bir olay yaşadım. Kamera sistemlerinin genişletilmesi gerekiyor. Tecavüze uğrayabilirdim, öldürülebilirdim. Psikolojik destek alacağım. Bu durum ne kadar sürer bilmiyorum ama dışarıya çıkarken korkuyorum" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 15:50
YORUM EKLE

banner97

banner96