banner112
banner111

İzmir'de 'Hükümet istifa' eylemi

Türk Lirası'nın rekor değer kaybının ardından, Türkiye’nin her yerinden eylem haberi geliyor. Hükumetin ekonomi politikalarını protesto eden şehirlerin arasına İzmir'de katıldı.

İzmir'de 'Hükümet istifa' eylemi

Türk Lirası'nın rekor değer kaybının ardından, Türkiye’nin her yerinden eylem haberi geliyor. Hükumetin ekonomi politikalarını protesto eden şehirlerin arasına İzmir de katıldı. İzmir Şirinyer'de sokağa çıkan gruba polis müdahale etti.
 Polisin müdahalesine rağmen eyleme devam eden grup Şirinyer Migros önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, "Memlekette ne varsa talan etmeye adeta görev edindiler. Bu ülkenin milyonlarca evladı yatacak bir yurt odası, ev dahi bulamazken, kendileri TÜGVA'ya, TÜRGEV'e ve onlarca yandaş kuruma ülkeyi talan ettirdi. Memlekette milyonlarca işçi, emekçi geçinemezken saraydaki zat durduk yere kendi maaşına zam yapıyor. Biz yiyecek ekmek dahi bulamazken bunlar sefa sürüyor. Biz yaptıkları her şeyin hesabını soracağız" denildi.
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor.
Güne 11,40 TL seviyesinden başlayan dolar, saatler içinde önce 12 TL'yi, ardından ise 13 TL'yi aştı. Bir işlem günü içerisinde yüzde 17'den fazla değer kazanan dolar, tarihi zirvesini 13,46 TL'ye çıkardı. Avro/TL 15 TL seviyesinin üzerini gördü.

YORUM EKLE

banner101

banner100