İzmir'de 10 ton hamsi ikram edilecek

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu'nun (EKAF) geleneksel olarak düzenlediği 'Ege Hamsi Şenliği' bu yıl 9'uncu kez 3 Şubat Pazar günü İnciraltı'nda düzenlenecek. Şenlikte pişirilecek 10 ton hamsi, katılanlara ikram edilecek.

İzmir'de 10 ton hamsi ikram edilecek

EKAF Başkanı Aydın Özyar, 3 Şubat Pazar günü bu yıl 9'uncu kez yapılacak olan  hamsi şenliği ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın yanı sıra Karadeniz derneklerinin başkanları ve işadamları da katıldı. Federasyon Başkanı Aydın Özyar, kendilerine destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve diğer belediyelere teşekkür etti. Özyar, "Karadeniz kültürünü Ege'de yaşatmak ve tanıtmak en büyük amacımızdır. Sloganımız 'Ege hamsiye doyacak' diyerek Pazar günü erken saatlerde sipariş edilen 10 ton hamsi gelecek" dedi.

İnciraltı rekreasyon alanında düzenlenecek etkinliğe tüm İzmirliler'i davet eden Ahmet  Özyar, tahmini olarak 50 bin kişinin katılmasının beklendiği etkinlikte, folklor gösterileri ve yöresel sanatçıların konseri ile Karadeniz müziğinin eşliğinde, hamsi dağıtılacağını söyledi. Özyar ayrıca kurulacak stantlarda Karadeniz bölgesine özgü ürün ve yiyeceklerin de yer alacağını belirtti.

YORUM EKLE

banner97

banner96