İzmir Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi kasım ayı olağan meclis birleşimi İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleşen terör saldırısını kınayarak başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi tek vücut terörü ve terör örgütlerini lanetliyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi

Haber/ Didar DEMİRCİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) kasım ayı olağan meclisinde İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleştirilen terör saldırısı kınandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve mecliste grubu olan partilerin Grup Başkan Vekilleri terörü lanetleyerek birlik beraberlik mesajı verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Dünkü terör saldırısı hepimizi derinden yaraladı. Rakamlar ifade ediliyor. 6 vatandaşımız vefat etti 81 vatandaşımız yaralandı. Tabi bunlar rakamlardan ibaret değil. Her birinin ocağına ateş düşüyor. İzBB tek vücut tüm teröre ve terör örgütlerine lanet ediyor” sözlerini kaydetti.

Kendilerine yer bulamazlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Murat Aydın, “Dün İstanbul Beyoğlu’nda hepimizi üzen bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Terörün masum sivillere yönelik en alçakça yöntemini CHP İzmir Meclis Grubu üyeleri olarak şiddetle kınıyoruz. Kınamamızla ilgili söz bulamıyoruz. Dileriz bu son olur. Dileriz biz bu ülkede yaşayan herkes tüm farklılıklarımıza, hayata farklı bakışlarımıza rağmen bir olmayı birlik olmayı daha iyi başarabiliriz. Bizim aramızdaki sorunlardan terör devşirmeye çalışan bu alçak örgütlenmeler kendilerine yer bulamazlar. Bunun tekrarının olmamasını diliyorum” diye konuştu. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kemal Sevinç ise “Gerçekten ülke olarak üzüntülüyüz. İstanbul’da yaşanan bu olay hepimizi derinden etkiledi. Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyorum” dedi.

Birlik olarak terörizmle mücadele edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da, “Bizi acıya boğan bir terör saldırısı hadisesi ile karşı karşıyayız. Ülkemizde 40 yıldır teröre karşı ciddi bir mücadele içinde. Ülkemizin birliğine, güvenliğine ve geleceğine kasteden hain terör örgütleri yurt dışındaki uzantılarından talimatları sonucunda ülkemize ayar verme çabası içinde olduğunu gördük. Ama biz biliyoruz ki bu noktada hiç kimsenin ülkemize terör veya terör örgütleriyle ayar vere bilme niteliklerinin kalmadığı. Ülkemizde hain emelleri bulunan tüm terör örgütlerini ve terörizmi kınıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” mesajını verdi. Büyükşehir MHP Grup Başkan Vekili Salahattin Şahin ise, “Türk milleti ailesine baş sağlığı diliyorum. Evet terör saldırısı, Allah’ın izni ile bu güne kadar böyle bir terör saldırısı olmamıştı. Türk milletinin birliğine beraberliğine kastetmektir bu saldırı. Büyük Türk milleti birlik beraberlik içerisinde her şeyin üstesinden gelecektir. Bu saldırı da inşallah son olacaktır. Milletimizin birliği beraberliği tüm sorunların üstesinden gelecektir diyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2022, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100