İZENERJİ’de TİS onaylandı

Genel İş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı İZENERJİ Toplu İş Sözleşmesi (TİS) maddeleri bugün imzalandı.

İZENERJİ’de TİS onaylandı

Haber / Didar DEMİRCİ

DİSK’e bağlı Genel İş İzmir 2 Nolu Şube ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZENERJİ arasında 6 aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Geçtiğimiz gün açıklanan TİS maddeleri bugün Genel İş İzmir 2 Nolu Şube’de imzalandı. Konuya ilişkin gazetemize açıklama yapan Genel İŞ İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız, “Çözüldü imzaladık. Başkan şubemizi ziyarete geldi. Bugün zaten 17.00’a kadar çözülmeseydi greve çıkacaktık” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde İZENERJİ Genel Müdürlüğü önünde TİS maddelerinde gelinen son noktayı basına ve işçilere duyuran Yıldız, işçilerin bir kısmının tepkisiyle karşılaşmıştı. Bunun üzerine TİS maddelerinin birimlerde kurulacak sandıkta belirleneceği duyurulmuştu. Sandık kurulup kurulmadığı yönündeki sorumuzu yanıtlayan Yıldız, “İşçilerin genelinde TİS maddelerini onaylayan bir eğilim gördük. Genel eğilime baktığımızda arkadaşların büyük bir çoğunluğunun onay verdiğini gördük. Bu şekilde imzaladık” dedi.

Soyer: Kimsenin kuşkusu olmasın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz aslında yoldaşız, beraber yürüyoruz. Türkiye'nin en çok umuda ihtiyacı olduğu dönemde biz o umudu İzmir'den gösteriyoruz, büyütüyoruz. Müzakere süreçleri, gelinen noktalar bunların hepsinin başka bir manası var. Bu kadar el ele, omuz omuza, birlikte aldığımız yol bütün Türkiye için umut. 'Bizim ağabeyimiz, yoldaşımız' dedi, bunu hak etmek için ne yapmam gerekiyorsa sonuna kadar devam edeceğim. Ben de size böyle bakıyorum. İzmir'in, İzmirlinin parasını veriyoruz size, siz de İzmir için çalışıyorsunuz. Ben bütün sürecin sonunda tüm çalışma arkadaşlarıma helal olsun diyorum. Hepsi hak ediyor. Canla başla çalıştıklarını biliyorum. Felaket dönemlerinden geçtik, o dönemlerde riski, pandemiyi, birçok sıkıntıyı göze alarak çalışmaya devam ettiler. Hepsinin emeğinden memnunuz. Bundan da memnun olmayan arkadaşlarımız vardır, elbet çıkar. Bu memleket geniş bir coğrafya. Herkesi memnun etmek mümkün değil ama asla hiçbiriniz üzülmesin hep birlikte ortak akılla, ne yapmamız gerektiyse, maksimumunu yaptık. Vicdanımız rahat, huzurluyuz. En iyisini, en fazlasını yaptık. Kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 17:51
YORUM EKLE