banner135

İyi çalışma başkalarına da ilham verir

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve 9 Eylül Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette İGC Yönetim Kurulu Üyesi Esat Erçetingöz hazır bulundu.

İyi çalışma başkalarına da ilham verir

Şehirdeki kadın çalışmalarının değerlendirildiği görüşmede, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde yer alan kadınların çalışmalarına öncelik verilmesinin kentin yapısını güçlendireceği konusunda görüş birliğine varıldı.

Kadınları görmek güçlendiriyor

Görüşmede konuşan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “Kadınlara yönelik ayrımcılığın arttığı son dönemde yönetimlerde kadınları görmek bizleri güçlendiriyor. Ayrıca bu dönem hepimize sorumluluk yüklüyor. İyi bir örnek oluşturmak gerekiyor. Yürüttüğümüz çalışmalardan iyi sonuç alırsak ardımızdan başkaları da gelir. Sorumluluk sahibi, bilinçli kadınların daha çok ön plana çıkması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Belediyeye ait işletmelerde kadın ve gençlerin istihdamına öncelik verdiklerini ekleyerek “Ekonomik özgürlük, kadınlara ve gençlere pek çok konuda özgürlük sağlıyor” dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “Yaşanan gelişmeler birbirini tetikliyor. Olumlu gelişmeler, olumlu sonuçlar getiriyor. Bu sebeple hepimize büyük görev düşüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100