İşadamı cinayetinde yeni gelişme

Gözaltına alınan katil zanlısı ile eşi, kayınpederi ve baldızının sorgusu sürüyor.

İşadamı cinayetinde yeni gelişme

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaybolduktan 9 gün sonra öldürüldüğü ortaya çıkan işadamı Ali Özdemir'in cenazesi, İzmir'e gönderildi.
Yakın arkadaşı Mustafa Ö'nün itirafıyla öldürüldüğü anlaşılan Ali Özdemir'in cenazesi, Muğla Adli Tıp Kurumundaki işlemlerin ardından yakınlarına teslim edildi.Bodrum ilçesine getirilen Özdemir'in cenazesi, Bitez Adliye Camisi'nde kılınan namazın ardından defnedilmek üzere İzmir'in Kemalpaşa ilçesine götürüldü.Özdemir'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Ö, eşi T.Ö, kayınpederi A.S. ve baldızı K.S'nin ifade işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.Mustafa Ö'nün kayınpederi A.S'nin ifadesinde cesedin ormanlık alana götürülmesinde damadına yardım ettiğini doğruladığı öğrenildi. Mustafa Ö'nün kayınvalidesi ile evine zaman zaman temizliğe gelen bir kişinin daha ifadesine başvuracağı belirtildi. Bodrum'da 6 Ocak'ta kaybolan iş adamı Ali Özdemir'in cipi, Konacık Mahallesi'nde yol kenarında park edilmiş halde bulunmuş, AKUT ekipleri bölgede arama çalışması yapmıştı.

Ne Olmuştu ?


Bitez Mahallesi’ndeki Gumsal Beach Club’ın işletmecisi, ayrıca unlu mamuller ve pastane zincirinin sahibi 2 çocuk babası işadamı Ali Özdemir, geçen 6 Ocak’ta ortadan kayboldu. Yakınlarının kayıp ihbarı üzerine çalışma başlatıldı. Özdemir’in ortadan kaybolmasn ardından 12 Ocak’ta eski ortağı kafeterya işletmecisi Mustafa Ö., tarım ilacı içerek intihar girişiminde bulundu. Bu gelişme ardından polis tarafından soruşturma genişletildi. Eski ortak Mustafa Ö., dün sabah Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek, Özdemir’i öldürdüğünü itiraf etti. Mustafa Ö. itirafından sonra cesedi sakladığı yeri de gösterdi. Ceset, Çırkan Mahallesi Pedasa Dağı eteklerinde bulundu.
Özdemir cinayetinde gözaltı sayısı 10’a yükseldi. Cinayet şüphelisi Mustafa Ö.’nün dışında, eşi 2 çocuk annesi Tuğba Ö., kayınpederi A.S., eşinin kız kardeşi K.S. ile eşinin annesinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Mustafa Ö.’nün evinde çalışan iki hizmetli ile iki arkadaşı da ifadeye çağrıldı. Denize atılı tabancayı bulmak için Bitez Limanı’nda yapılan dip aramasında silaha ulaşılamazken, Özdemir’e ait 2 telefon bulundu.
Şüphelilerin ifade alma işlemleri sürerken, cinayetle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Mustafa Ö. ile 2006’da evlenen Tuğba Ö.’nün, yaklaşık 3 yıldır Ali Özdemir ile aralarında ilişki bulunduğu iddia edildi. Çiftin her yıl gerçekleştirdikleri yurtdışı gezilerine Özdemir’in de katıldığı ortaya çıktı.
Özdemir ve bazı arkadaşlarıyla birlikte eşi Tuğba Ö.’nün doğum gününü kutladıkları öğrenilen Mustafa Ö.’nün ertesi günün sabahı, Özdemir ile kahvaltı yaptığı öğrenildi. Kahvaltıdan bir süre sonra ise Mustafa Ö.’nün, Özdemir’i tabancayla ensesinden tek kurşunla vurarak öldürüp, kayınpederinin yardımıyla Pedasa ormanına götürerek çam ağaçlarının altına sakladığı ortaya çıktı. Tuğba Ö.’nün ise olaydan hemen sonra Köyceğiz’e bir arkadaşının evine kaçtığı ve polis tarafından orada yakalanarak Bodrum’a getirildiği ve ifadesinin alınacağı belirtildi.
Mustafa Ö.’nün, daha önceden söylenti olarak kulağına gelen ve ihtimal vermediğini söylediği aldatılma olayını ise bir gece seyahat dönüşü gözüyle gördüğünü anlattığı, Özdemir ile eşini yatakta gördüğünü söylediği kaydedildi. Şüphelilerin telefonları da incelemeye alındı.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER