İhmal can aldı

Farmel Tarım'da mikser makinasına sıkışan ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren 27 yaşındaki Gökhan Dağdeviren hayatını kaybetti. Dağdeviren, bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

İhmal can aldı

Torbalı'da bulunan Farmel Tarım'da çalışan Gökhan Dağdeviren, fabrikadaki mikser makinasına yem boşaltımı sırasında makineye sıkışmıştı. Özel Medifema Hastanesi'nde ilk müdahale sonrası Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Dağdeviren, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle 10 gündür uyutuluyordu. Doktorların isteği üzerine müdahale edilmeyen Dağdeviren, dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Dağdeviren, bugün son yolculuğuna uğurlanacak. 

Sigortasız çalışıyordu

Adli vaka tutanak formu tutulan Dağdeviren'in çalıştığı fabrikada yeni çalışmaya başladığı ve deneme süresinde olduğu için sigortasız çalıştırıldığı öğrenilmişti. Sol kolunda ezilme meydana gelen Gökhan Dağdeviren'in, sinirlerinde doku kaybı ve ezilme mevcuttu. Yüzünde ve ayaklarında kırıklar vardı. Akciğeri de zedelenmiş durumdaydı. Farmel Tarım yetkilileri ise konuyla ilgi hala bir açıklama yapmadı. 

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mutlu Burak Paksoy, yaşanılan durumun Türkiye'de fazlasıyla yaşandığına dikkat çekerek, fabrikaların deneyimsiz işçiler için işe başlama eğitiminin verilmesinin zorunlu olduğunu söylemişti. Farmel Tarım'da yaşanılan bu durumun hukuka aykırı olduğunu da söyleyen Paksoy, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği'ne göre; fabrikalarda makinaya sıkışmasını önleyecek koruyucuların bulunmasının zorunlu olduğunu ifade etmişti. Gökçe ADAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92