banner135

İGC Akademi İl Eğitimleri Manisa ile başlıyor

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl özel bölge ilavelerine dönüştürülen ‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Projesi’ Bölge İl Eğitimleri yeniden başlıyor.

İGC Akademi İl Eğitimleri Manisa ile başlıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliği ile yürütülen Bölge İl Eğitimlerinin ilki, 18 Eylül Cumartesi günü Manisa’da gerçekleştirilecek. 
 
Manisa ve ilçelerinde basın mesleği görevini sürdüren/yaşayan gazetecilere yönelik 4 ayrı başlıkta düzenlenen 1 günlük eğitim programısaat 10.00-17.00 arası, AnemonManisa Otel’de düzenlenecek.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Semih Aksoy’un katılacağı eğitim programında,

  • İfade Özgürlüğü ve Gazetecilerin Hakları - Av. Birgül Değirmenci

  • Yeni Nesil Medya Yayıncılığı -  Ahmet BuğraTokmakoğlu

  • Medyada Nefret Söylemi ve Barış Gazeteciliği – Prof.Dr. Sevda Alankuş

  • Mobil Araçlarla Görüntülü Habercilik– Özgür Kurşun tarafından katılımcı gazetecilere aktarılacak.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, bölgedeki gazetecileri ücretsiz eğitime katılmaya davet ederek, bölge il eğitimlerinin meslekteki son gelişmeleri öğrenmek adına bir fırsat olduğunu dile getirdi. Gappi, pandemi nedeniyle ertelenen eğitimlerin Muğla ve Aydın’da da devam edeceğini hatırlatarak, alanında uzman eğitmenlerle yerel gazetecilerin buluşmasının mesleki gelişimi artırdığına işaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100