Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Hava Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanması soruşturmasında, tamamı aktif görevde olan 110 asker için gözaltı kararı çıkarıldı. Bu kişiler arasında İncirlik Üssü'nde görevli askerler de var.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli muvazzaf 110 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, örgütün mahrem imamlarıyla sabit telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli 3 albay, 2 yarbay, 6 binbaşı, 3 yüzbaşı, 18 üsteğmen, 1 teğmen ve 77 astsubay hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerden 5'inin pilot olduğu belirtildi.

Karar doğrultusunda harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, tamamı muvazzaf şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 16 ilde operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında şu ana kadar 85 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Zanlıların ifade işlemleri için Ankara'ya getirileceği, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

ARALARINDA İNCİRLİK ÜSSÜ'NDE GÖREVLİ ASKERLER DE VAR


Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen İncirlik Üssü'nde görevli 6 asker için de operasyon yapıldı.

Operasyonda, 1 tabip üsteğmenin İncirlik Üssü'ndeki askeri lojmanda, 1 astsubayın nizamiyede, diğer 4 astsubayın ise merkez Çukurova ilçesindeki evlerinde gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin Ankara'ya gönderildiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:34
YORUM EKLE