Güzelbahçe'de sular durulmuyor!

Güzelbahçe’deki Go-Kart pistine karşı mücadele devam ederken, Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Çam saldırıya uğradığını iddia etti. Çam, kendisine saldıran kişinin firmanın koordinatörü olduğunu belirtti.

Güzelbahçe'de sular durulmuyor!

Güzelbahçe Yelki mahallesinde tarım arazisine yapılmak istenen go-kart pisti İzmir gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde jandarma nezaretinde asfalt araçlarının alana girmesi sonrasında Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de alana gitmiş ve mühürün kırılıp çalışmaların başlamasına karşı savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.

Günlerdir alanda nöbet tutan sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar mücadelesine devam ederken sabah go-kart alanında bir hareketlilik olduğunu öğrendikten sonra bölgeye doğru gittiğini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Çam alanda saldırıya uğradığını iddia etti.

Çam, “Sabah Güzelbahçe’de go-kart pisti yapılmak istenen alanda hareketlilik olduğunu öğrendik. Ben jandarma nezaretinde mühürler söküldü diye duyum aldım ve oraya gittim. Orada belediyenin arazisi var, orada beklerken belediye başkanı, ilçe başkanı, meclis üyeleri ve vatandaşlar da vardı. Arkamdan hızla bir motor geldi. ‘Kazım Çam senin yedi sülaleni…’ diyerek küfürler ve etti ve ‘Seni geberteceğim’ diye tehditte bulundu. Ardından motora gaz vererek geldi ve bana vurdu’’ ifadelerini kullandı.

Kendisine saldıran kişinin alana go-kart pisti yapmak isteyen firmanın koordinatörü olan Cem Özenli olduğunu iddia eden Başkan Yardımcısı Çam olayla ilgili karakolda ifade verdiğini ve oradan da hastaneye geçtiğini belirtti.

Vekillerden destek

Öte yandan yaşananların ardından CHP İzmir Milletvekilleri Bedri Serter, Atila Sertel ve Kani Beko, Güzelbahçe'ye gelerek belediye başkanı Mustafa İnce'ye destek verdiler. Bedri Serter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, Vatandaşla jandarmayı karşı karşıya getirmeyin" çağrısında bulundu. Serter, "Devletin jandarmasının, halkın yanında olması gereken jandarmanın bir şahsın kiraladığı arazide ne işi var, bunu biri bana açıklasın! Devletin jandarmasının orada olmasının ve halkla karşı karşıya getirilmesinin ne hukukla, ne adaletle bağdaşır yanı yoktur, olamaz! Ben de jandarma teşkilatında yedek subay olarak görev yapmış bir Milletvekili olarak jandarma teşkilatının ayaklar altına alınmasına izin veremem! Bu duruma izin verenlere sesleniyorum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve davet ediyorum. İnsanlarımızın yanında yer alması gereken jandarmamız asla böyle bir duruma düşürülmemelidir" ifadelerini kullandı.

Atila Sertel de Güzelbahçe'de yaşananların hukuksuzluk olduğunu belirterek şunları söyledi: “Güzelbahçe ilçesinde bir doğa katliamının yanı sıra AKP’nin hukuksuzluğu yaşanıyor. Tarım ve SİT alanı olmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan izin alan firma Jandarma nezaretinde belediyenin mührünü sökerek çalışmalarına başladı. Konutların, ağaçların ve tarım alanının olduğu bir bölgeye her türlü olumsuzluğa rağmen doğaya zarar verecek bir projeyi ısrarla kurmaya çalışmak sadece doğaya değil akıllara da zarar veren bir durumdur.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 16:45
YORUM EKLE

banner97

banner96