Flamingo Günleri başlıyor

1’inci Flamingo Kültür ve Sanat Günleri, 11-12-13 Ekim’de Kültürpark’ta düzenlenecek. Ücretsiz olacak olan etkinlik; birçok sergi, belgesel, konser ve söyleşiye ev sahipliği yapacak

Flamingo Günleri başlıyor

Haber/ Gökçe ADAR

Bu yıl ilkinin düzenleneceği Flamingo Kültür ve Sanat Günleri’nin tanıtım toplantısı yapıldı. Ontur Otel’de düzenlenen toplantıya, festivalin katılımcıları katıldı. 1’inci Flamingo Kültür ve Sanat Günleri’nin Genel Koordinatörü Prof. Dr. Erkan Sevinç, etkinliğin amacından bahsederek, “İzmir’imizde her yaştan insanımızın coşkusunu ve ilgisini çekecek yeni bir festivalin adımlarını atıyoruz. Hem Kültürpark’ı yaşatan bir mekan yapma hem de doğa çevre bilincini arttırma amaçlı festivalimizin İzmir’in kültür ve sanat yaşamında önemli bir yer tutacağına inancımız sonsuz” diye konuştu.

Kentin simgesi

11-12-13 Ekim tarihleri arasında festival kapsamında sergi, belgesel, söyleşi, foto safari, konser ve imza günleri gibi birçok etkinliğin gerçekleşeceğini söyleyen Sevinç, festivalin ROLL Life Dergisi öncülüğünde yapılacağını ifade etti. Festival isminin neden Flamingo olduğunu da açıklayan Sevinç, şöyle konuştu: “Doğadaki nadide kuş türlerinden olan flamingolar da bizler gibi İzmir aşığı. İzmir Kuş Cenneti’nde yer alan dünyanın en büyük yapay üreme adasında yaklaşık 20 bin flamingo kuluçkaya yatıyor. İnciraltı sahilinde bulunan Çakalburnu lagününde de flamingoları görmek mümkün. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘Flamingoların da başkanı olacağım’ sözü bir yerde bizlere ilham oldu ve festivalimize artık İzmir’in simgelerinden biri olan flamingo adını verdik.”1’inci Flamingo Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerinin ücretsiz olduğunu hatırlatan Sevinç, amaçlarının İzmir’in arka sokaklarına hitap etmesini sağlamak olduğunu dile getirdi. 11 Ekim’de Fokus ve Defans, 12 Ekim’de İdlin Arshinova ve 21. Peron, 13 Ekim’de de Umut Özansoy Quartet ve Evrim Özkaynak konser verecek.

YORUM EKLE

banner92