banner112

EYT’liler hakları için 15 Mayıs’ta Maltepe’de

Türkiye’deki milyonlarca EYT’li iktidara sesini duyurmak için İstanbul Maltepe’de ikinci kez geniş katılımlı bir miting düzenleyecek. EYT SYDD Genel Sekreteri Ahmet Çetin, İzmir’deki EYT’lileri 15 Mayıs’taki büyük mitinge davet ederek, “Hedef 5 milyon EYT’li ile sesimizi duyurmak” dedi.

EYT’liler hakları için 15 Mayıs’ta Maltepe’de

Haber / Didar DEMİRCİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SYDD) Kurucu Genel Sekreteri Ahmet Çetin, 2019 yılında İstanbul Maltepe’deki miting alanında düzenledikleri 2 milyon EYT’li ile yaptıkları mitingini hatırlatarak, 15 Mayıs’ta yeniden ve daha kalabalık miting yapacaklarını bildirdi. Türkiye’nin dört bir yanından tüm EYT’lileri mitinge davet eden Çetin, İzmir’den katılmak isteyenlerin derneğin sosyal medya hesaplarından kayıt oluşturarak gidebileceğini aktardı.

İZMİR’DEN 35 OTOBÜS HAZIR

Çetin, “Bizler emeklilikte yaşa takılanlar olarak Türkiye’de bilinen bir grubuz. 8 Eylül 1999 yılında çıkan yasaların geriye doğru işletilerek mağdur edilen bir kitleyiz. Haklarımızı almak için yıllardır mücadele ediyoruz. Tüm siyasi partilerin parti programına yazılı olarak girdik. İktidardan da bu dileğimizi talebimizi yerine getirmesi için yıllardır bir mücadele içindeyiz. Ve bunun en büyük mitingini 2019 yılında 2 milyon kişi olarak İstanbul Maltepe’de yaptık.  Şu anda bu mitingi 2 milyon kişi olarak değil, 5 milyon kişi olarak İstanbul Maltepe’de 15 Mayıs’ta yapacağız ve de 5 milyon kişi hedefimiz var. Tüm Türkiye’yi buraya davet ediyoruz. Her ilçede bir temsilcimiz var. Şu anda 35 otobüsümüz doldu. Gelen talebe göre artı 35 otobüs daha ayarlayabiliriz” sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergün
Ergün - 2 hafta Önce

Mitinge katılmak istiyorum

banner101

banner100