Eren Erdem için tahliye kararı

17-25 Aralık sürecinde, yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliyesine karar verildi.

Eren Erdem için tahliye kararı

17-25 Aralık sürecinde, yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliyesine karar verildi. Eren Erdem, 29 Haziran 2018 tarihinden beri Silivri Cezaevi'nde tutuluyordu.

Çağlayan’da bulunan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, ve “Gizliligin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi.

Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalada,  bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi. Duruşma  sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanları alındı.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in tahliyesine karar verdi.

192 GÜNDÜR CEZAEVİNDEYDİ

Eren Erdem 29 Haziran 2018 tarihinde ‘kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle’ tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CHP’DEN İLK TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Eren Erdem’in tahliyesine ilişkin: “PM üyemiz Eren Erdem’in tutukluk hali sona erdi dava hala devam ediyor. Açıkçası kamuoyu tarafından bilinen bir nedenle yargılanıyor ama bu kumpas davasından da diğer davalar gibi çökmesini bekliyoruz.” yorumunda bulundu. SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 11:47
YORUM EKLE

banner97

banner96