En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi

İzmir İş Kadınları Derneği'nin (İZİKAD) geleneksel olarak düzenlediği bu yıl 'İzmir Derim' teması ile 5'inci kez yapılan fotoğraf yarışmasında en güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi.

En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir Büyükşehir

Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, jüri üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, birbirinden güzel fotoğrafların yarışmaya katıldığını belirterek, jüri üyelerinin içlerinden seçim yapmakta çok zorladığını söyledi. İZİKAD olarak amatör ve profesyonel sanata ve sanatçıya her zaman destek olacaklarını ifade eden Serter, "Bu yıl konu başlığımız 'İzmir Derim'di. Çok güzel İzmir fotoğrafları geldi. Ben dereceye giren, girmeyen herkesi kutluyorum, her bir fotoğrafın altında büyük emek var. Fotoğrafın Yunanca anlamı: ışık ile yazı yazmak demekmiş. İZİKAD olarak İzmir'in güzelliklerini kültürünü çeşitliliğini ortaya çıkarıp, ışık ile yazı yazarak geleceğe güzel bir İzmir hikayesi bıraktığımız için mutluyuz" dedi.

Gündoğdu'da gün batımı birinci oldu

Prof. Dr. Mehmet Koştumoğlu, Dr Ahmet İmançer, Mehmet Yasa, Aliye Erkurtulgu, Cuma Gül tarafından oluşan jürinin yaptığı değerlendirmede 'Gündoğdu'da Gün Batımı' isimli eseri ile Mehmet Yılmaz birinci, 'Bostanlı Sohbeti' isimli eseri ile Arzu İbranoğlu ikinci, 'Karantina' adlı eseri ile Mehmet Aslan üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Yarışmada jüri özel ödülünü 'Deve Güreşlerinden' adlı fotoğrafı ile Murat İbranoğlu alırken, sponsor özel ödülünü ise 'Pasaport' adlı eseri ile Emre Polat aldı. Yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin TL para ödülü verildi. Destekçileri ve İZİKAD üyeleri Günnur Yağcıoğulları, Nuriye Çınarlı ve Dilek Savranoğlu'na da teşekkür etti. Törenin ardından İZİKAD üyeleri hep birlikte İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın konserini izlendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 13:05
YORUM EKLE