Eğitim-İş: Kılıç hedef gösterildi

Eğitim-İş, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ve ilahiyatçı Cemil Kılıç'ın sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hedef gösterilerek görevden alınmasını protesto etti

Eğitim-İş: Kılıç hedef gösterildi

Eğitim-İş İzmir 3 No'lu Şubesi, İstanbul şube yöneticisi olan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ve ilahiyatçı Cemil Kılıç’ın, MEB tarafından görevden uzaklaştırılmasını protesto etti. Karşıyaka'daki eyleme, Birleşik Kamu İş İzmir temsilciliği, Eğitim İş İzmir şubeleri, ADD, Velider ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Uzaklaştırma aldı

Eğitim İş İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Çalışkan, “Cemil Kılıç, Akit Gazetesi tarafından sosyal medya paylaşımları nedeniyle hedef gösterilmiş, bunu emir telakki eden Milli Eğitim Bakanlığı bir gün sonra kendisini görevden uzaklaştırmıştır. Akit Gazetesi 'Din düşmanı din hocası hala görevde'' başlığıyla yöneticimizi hedef göstermiş ve MEB de vurmuştur” diye konuştu. Kılıç'ın din değil din bezirganlarına düşman olduğunu vurgulayan Çalışkan, şöyle konuştu: “Dini siyaset ve ekonomik rant kapısı yapanlara karşı gerçek islam ahlakını yazan öğretmen ve ilahıyatçımızı Eğitim-İş kimseye yedirtmez. Cemil Kılıç'a destek olmak ve onun kitaplarını topluma tanıtmak amacıyla Eğitim-İş olarak Karşıyaka çarşı girişinde üyelerimizle ve halkın desteğiyle basın açıklaması yaptık.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 16:50
YORUM EKLE

banner97

banner96