Ege'de art arda deprem

Denizli'de şiddetli deprem bir çok ilde hissedildi.

Ege'de art arda deprem

Denizli'de saat 14.19'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Burdur ve Isparta'da da hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi'nde yer alan verilere göre depremin 6.5 büyüklüğünde olduğu belirlendi.

6 kişi hastaneye kaldırıldı

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise deprem bölgesinde 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı. Hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Öztürk, "6 kişiden 5'i korktuğu ve paniğe kapıldığı için hastanede. Bir kişi de pencereden atlamış, hafif yaralanma söz konusu. Ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil." diye konuştu. Öztürk, tüm sağlık ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini ve sağlık hizmeti konusunda sorun yaşanmadığını dile getirdi. Tutluca Mahallesi Muhtarı Hüdai Karaşahin de mahallelerinde yaklaşık 80 evin hasar gördüğünü ancak can kaybının olmadığını belirtti.

Denizli Valisi Hasan Karahan, Bozkurt merkezli depreme ilişkin hasar tespit çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Karahan, yaptığı açıklamada, 6 büyüklüğündeki depremin Bozkurt ve Baklan ilçelerinde yoğun olarak hissedildiğini belirtti.

Deprem sonrasında başta AFAD olmak üzere sağlık ekipleri, UMKE ve diğer birimlerin bölgeye intikal ettirildiğini vurgulayan Karahan, "Bazı evlerde hasar olduğu belirtiliyor. Hasar tespit çalışmalarına başlandı. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi gelmedi. Sağlık ekiplerimiz de bölgede. Bilgi geldikçe kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

İlk depremin artçıları da sürüyor

İlk deprem bugün Kuşadası Körfezi açıklarında saat 11.39'da Ege Denizi'nde meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Depremin şiddeti 4.8 büyüklüğünde olması, vatandaşlara kısa süreli panik yaşattı. Sabah saatlerinde meydana gelen depremin ardından Kuşadası Körfezi'nde artçı depremler hissedilmeye devam etti. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan verilere göre, Kuşadası Körfezi'ndeki artçı depremlerin 4.2,3.3,3.0, giderek azalan depremler meydana geldi. 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 16:30
YORUM EKLE

banner92