banner135

Doğruyol’dan DEÜ’deki zorla istifaya tepki

Greve giden asistan hekimlere karşı durmadığı için hastane yönetimi tarafından istifaya zorlanan DEÜ Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Akarsu’ya sendikalardan destek geldi. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, “Sevgi hocamızın yanındayız” dedi.

Doğruyol’dan DEÜ’deki zorla istifaya tepki

Sağlık Bakanlığı’nın ‘Beyaz Reform’ adıyla duyurduğu ve asistan hekimleri kapsam dışı bırakan ek ödeme yönetmeliğine karşılık iki günlük grev başlatan asistan hekimlere baskı uygulamadığı için Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Akarsu, istifaya zorlandı. Asistan hekimlerin çiçeklerle ve gözyaşlarıyla uğurladığı Akansu, 17 Eylül 2022 günü istifasını verdi.

Prof. Dr. Akarsu’nun istifasının ardından hastane yönetimine sendikalardan da tepki geldi. Konuya ilişkin basına açıklama yapan Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, “Seçimle göreve gelen Ana Bilim Dalı Başkanının mobbingle istifa ettirilmesi üzücüdür. Biz hocalarımızdan ve çalışanlarımızdan haksızlık ve hukuksuzluk karşısında durmalarını, bu gün Sevgi Hocaya yapılanın yarın bir başka bölüm başkanı yada başka bir çalışanımıza yapılmayacağının hiçbir garantisinin olmadığını ifade etmek isteriz. Ayrıca son birkaç yılda pek çok istifa ve görev değişikliklerinin olduğu ifade edilmektedir. Başhekimlik makamına getirilip, kısa sürede görevden alınanlar, branşında en iyi olan ülkemizde sayılı tecrübeli hocaların bile bölüm başkanlıklarından istifa ettiklerini ya da ettirildiklerini şahit oluyoruz. Biz Birlik Sağlık Sen olarak Sevgi hocamızın ve çalışanlarımızın yanındayız” sözlerini kaydetti.

Tüm bunlara karşılık Prof. Dr. Akarsu, istifasına ilişkin bir açıklama yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
İspirli
İspirli - 1 hafta Önce

İzmir farkını sendikacılıkta da görüyoruz.Tebriker Doğru yol Tebrikler hoca

SIRADAKİ HABER

banner101

banner100