Dilek Gürsoy Almanya'da yılın doktoru seçildi

Almanya'nın en prestijli ödüllerinden biri olan Victress Ödülü'ne sahip Türk doktor Dilek Gürsoy, German Medical Award tarafından ‘yılın doktoru’ seçildi.

Dilek Gürsoy Almanya'da yılın doktoru seçildi

German Medical Award tarafından ‘yılın doktoru’ seçilen Dilek Gürsoy, 'Bir kadın olarak bu başarıdan çok memnunum' dedi.

Avrupa'da tam yapay kalp ameliyatı yapan tek kadın doktor olan ve Almanya'da aldığı ödüller adından çokca bahsettiren Gürsoy, German Medical Award tarafından 'yılın doktoru' seçildi.

Ödüller ilgili duyguları,

''Büyük hedeflerim var. Bir yapay kalp merkezi açmak istiyorum. İşimi yaparken çok baskıyla karşılaştım ve karşılaşmaya da devam ediyorum. Ama bunlar bana engel olmayacak. Ben yılmadan, bildiğim yolda ilerlemeye devam edeceğim. Çok güzel işler yapacağıma inanıyorum. Bir kadın olarak özellikle erkek meslektaşlarımın engellemeleriyle karşılaştım ama en iyi bildiğim işi, en iyi şekilde yapmaya devam edeceğim. 18 senedir bu işi yapıyorum, kimse beni yolumdan çeviremez'' şeklinde dile getirdi. 

Ödül töreni ise Dusseldorf’da 18 Kasım’da yapılacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lutfiye Güner  Seçer
Lutfiye Güner Seçer - 1 yıl Önce

Dilek Gürsoy 'larımızı yürekten kutluyorum..Kadına sağlanan her imkân misliyle geri döner.. Yeter ki olanak verilsin...Kadın en üretken insan modeli yeryüzünde...

M.Emin ÜNLÜKIRANER.YAŞAR.
M.Emin ÜNLÜKIRANER.YAŞAR. - 1 yıl Önce

Bir TÜRK Olmaktan Son Derece MUTLU Yum ALLAH Başarını Daim Kılsın İNŞAALLAH Kıskananlar Ç A T L A S I N...

Taliha Keleş
Taliha Keleş - 1 yıl Önce

Değerlerine sahip çıkmayan bir devlet politikasını sürdürenler bu ülkeye en büyük ihaneti yapıyorlar.

banner92