Çocukları sıcak tutacak proje

Çocukları sıcak tutacak proje

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Etkinlikleri Topluluğu (DEÇET) 'Minik Kalpler Üşümesin' projesi ile ihtiyacı olan çocuklar için atkı, bere, eldiven başta olmak üzere 0-18 yaş grubuna yönelik eşyalar topluyor.

DEÇET’in geçen yıl ilkini düzenlediği bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 'Minik Kalpler Üşümesin' projesi, ihtiyaç sahibi çocuklar ile gönüllüler arasında sevgi köprüsü kurmaya devam ediyor. 2017 yılı Aralık ayında başlatılan proje ile Konak Belediyesi’nin belirlediği ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına atkı, bere, çorap, kışlık kıyafet bağışı yapılırken bu yıl da yine 8 Aralık’a kadar toplanılacak eşyalar, minik kalpleri ısıtmak için kullanılacak.

DEÇET Başkanı, DEÜ Tıp Fakültesi Dönem 3 öğrencisi Cemile Nur Alkan sosyal medya aracılığı ile tüm İzmir ve çevresine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek geçen yıl başlattıkları bu projenin kendilerine pek çok şey kazandırdığını söyledi. Alkan, DEÇET yönetim kurulu üyelerinden Kerem Rifaioğlu, Akif Öğeç, Özge Sinir, Ahmet Bartık, Ece Gezer, Deniz Uysal, Esin Sıla Polat ve Samed Hızardere ile birlikte bu projede çalıştıklarını belirterek, "Ailelerin bize minnettarlığı unutulmaz. Ordaki çocukların ne şartlar altında yaşadıklarını görünce biz de DEÇET olarak bu tür projeleri geliştirmek için daha çok çalışmaya karar verdik, bu yıl çocuk sayısını daha arttırarak daha çok çocuğa ulaşmak istiyoruz. 8 Aralık tarihine kadar herkesten atkı, bere, çorap, eldiven oyuncak ve kitap gönüllerinden geçeni çocuklarımıza bağışlamaları için bekliyoruz" dedi.

'Minik Kalpler Üşümesin' projesi için atkı, bere, çorap, eldiven oyuncak ve kitaplar, PTT- İzmir Balçova Şubesi'ne gönderilebilecek. 'Minik Kalpler Üşümesin' projesi; insagram.com/decetofficial, twitter.com/decet ve facebook.com/decet.deutf/ sosyal medya adreslerinden takip edilebilir. DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER