Çanakkale'de yangın şehitliği tehdit ediyor

Çanakkale Kara Savaşları'nın yaşandığı, şehitliklerin ve anıtların bulunduğu Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesine bağlı Behramlı köyü yakınlarında orman yangını çıktı.

Çanakkale'de yangın şehitliği tehdit ediyor

ÇANAKKALE Kara Savaşları'nın yaşandığı, şehitliklerin ve anıtların bulunduğu Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesine bağlı Behramlı köyü yakınlarında orman yangını çıktı.

Yangın, saat 22.30 sıralarında ilçeye bağlı Behramlı köyündeki ormanlık alanda çıktı. Bilinmeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Behramlı köyü yakınlarında başlayan yangının bir kolunun köye doğru, diğer kolunun  ise Davutbeyin Çiftliği mevkiine doğru ilerlediği öğrenildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ise yangına çok sayıda arazöz ve itfaiye aracıyla müdahale etmeye başladı.

Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, 150 dönümlük bir alanda etkili olduğunu belirterek, "Yangının büyüme ihtimali yüksek. Rüzgar müdahaleyi güçleştiriyor, yerleşim yerlerini tehdit etmiyor" dedi.

Pakdemirli: Yangın iki hatta başladı, tek hat üzerinde devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, çok büyük bir yangın değil ama söndürme çalışmaları sürüyor dedi. Pakdemirli, “250 kişilik ekip, 20 araç ve 72 arazözle müdahale ediliyor, sabah da havadan müdahale başlayacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 02:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92