banner112

Bursa'da patlama: Şehit ve yaralılar var

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında bir patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre 1 infaz koruma memuru şehit oldu.

Bursa'da patlama: Şehit ve yaralılar var

Bursa'da cezaevi aracında sebebi henüz bilinmeyen bir patlama meydana geldi.

Patlama sonrası 1 infaz koruma memuru şehit oldu, 8 infaz koruma memuru ise yaralandı.

Yaralılar çevredeki hastanelere götürülürken, araç bir akaryakıt istasyonuna çekildi. Patlamanın nedeni araştırılıyor.

Patlama nedeniyle bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi. Ekipler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

SOYLU VE BOZDAĞ AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamanın ardından Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Soylu, açıklamasında "Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP'nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'da açıklamasında "Bursa’da İnfaz Koruma Memurlarının servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlama sonucu, İnfaz Koruma Memurumuz Cengiz Yiğit şehit olmuş, bazı memurlarımız da yaralanmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet;ailesine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. Bozdağ, patlamanın sebebine ilişkin ise "İlk verilere göre uzaktan kumandalı bir EYP’nin patlatıldığı değerlendirilmektedir. Güvenlik güçlerimiz ve ilgili birimlerimiz gerekli tahkikatları sürdürmektedir" bilgisini verdi.

BURSA VALİSİ: TERÖR SALDIRISI ŞÜPHESİ VAR

Bursa Valisi Yakup Canbolat, olaya ilişkin yaptığı ilk açıklamada, ilk bulguların uzaktan kumandalı bir bombanın patladığı yönünde olduğunu belirterek "Ağaç dibine bırakılan bir bomba infilak etti. Terör saldırısı olmasından şüpheleniliyor. Otobüste 30'a yakın kişi vardı, 1 kişi öldü, 9 kişi yaralandı" dedi.

YORUM EKLE

banner101

banner100