banner112

Bucalıların yüzmeye ilgisi yoğun

Buca'da, belediyenin yaz aylarında açtığı yüzme kurslarına ilgi büyük oldu. 1500 kayıtlı kursiyerin katıldığı kursta katılımcılara, tam kapasiteyle iki tesiste eğitim veriliyor.

Bucalıların yüzmeye ilgisi yoğun

Buca Belediyesi'ne bağlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Tenis Kulübü bünyesinde bulunan havuzdaki yüzme kurslarına ilgi yoğun oldu. Her iki kursa her ay toplam olarak ortalama 1500 kişi kayıt yaptırıyor., Hijyen kurallarına büyük önem gösterilen havuzlarda, kursiyerlere uzman eğitmenler eşliğinde, temel yüzme eğitimi veriliyor. Yaz tatili niteliği taşıyan kurslarla, çocukların sağlıklı bir aktiviteyle özgüvenlerinin gelişmesi sağlanıyor. Kurslarla çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durması da hedefleniyor.

Öte yandan kurslarda öne çıkan çocuk ve gençlerin yetenekleri keşfediliyor ve yüzme sporuna ulusal ve uluslararası başarılar kazandıracak yeni isimlerin kazandırılmasına da fırsat yaratılıyor. Haftada üç saat temel eğitim alan kursiyerler içinden seçilen başarılı sporculara gerektiği zaman ekipman desteği de sağlanıyor.

Eğitim ve spor alanında fırsat eşitliğinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu vurgulayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, bu tür projelerin çeşitlenerek artıracağını söyledi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2022, 15:00
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100