banner112
banner111

Beyazadam: Tarihin çöplüğüne süpürülüyorlar

KHK ihraçlarına yönelik başlatılan oturma eylemlerinin 182’nci haftasında kamuoyuna seslenen KESK İzmir Şubeler Platformu Sözcüsü Veysel Beyazadam, “Adalet dağıtması gerekenlerin düşman hukukuyla oluşturdukları dava dosyaları kendileri gibi tarihin çöplüğüne süpürüldü” dedi.

Beyazadam: Tarihin çöplüğüne süpürülüyorlar

HABER/ Didar DEMİRCİ

KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine iadesi talebiyle başlatılan oturma eylemleri 182’nci haftasında da Karşıyaka Çarşı girişinde devam etti. KESK İzmir Şubeler Platformu Sözcüsü Veysel Beyazadam, Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Üyesi Seyit Ali Akbaş’ın işine iadesi için açtığı davanın olumlu sonuçlandığını duyurarak, “Geçtiğimiz hafta içerisinde adına KESK İzmir dedikleri bir kumpas yargı süreci hukuk zaferiyle sonuçlandı. Tüm arkadaşlarımız beraat etti. Bundan neredeyse on üç yıl önce kamusal, laik, eşitlikçi sendikal faaliyetlerimizden rahatsız olan çevrelerce başlatılan algı operasyonunu ters yüz ettik. Zamanın adalet dağıtması gereken adına adalet insanı denilen bir avuç zavallının kumpas ve uydurma ithamlarla onlarca arkadaşımıza yönelik suçlamalarından dolayı ailesini, sevdiklerini, işlerini bırakıp ülke dışında mülteci yaşamı sürmek zorunda kalanlar oldu. Cezaevlerinde tutsak edilip çocuğuna sahip çıkamadığı için evladını yitirenler oldu. Başına getirilenlerden dolayı geriye getirilemez biçimde sağlığı bozulan arkadaşlarımız oldu. Tüm bu oldulardan daha fazlası toplum vicdanında açılan yaralardır. Adalet dağıtması gerekenlerin düşman hukukuyla oluşturdukları dava dosyaları kendileri gibi tarihin çöplüğüne süpürüldü” diye konuştu.

“HEPSİNİN İŞE İADESİNİ İSTİYORUZ”

İktidara eleştirilerini sıralayan Beyazadam, “150 bine yakın kamu emekçisine yönelik kıyım tam anlamıyla akıl tutulmasıydı. Darbe oyunu içerisinde süreci kendi lehine evirtmek için taktiksel hamle yapanlar, masum insanları hedef tahtasına koymaktan çekinmediler. Vicdanını yitiren yönetici için sıradan bir isim olan kamu emekçisi; aynı zamanda birileri için ana/baba, birileri için evlat, birileri için kardeş, birileri için dost, birileri için komşuydular. Ahlakını yitirenler için sadece birer sayı olan kamu emekçileri; yargısız infaza kurban olan birer beden, arkada bıraktıklarına çaresiz kalan birer gölge, üretimden koparılmış birer değerdiler. Onların onurlu mücadelelerinde yalnız olduklarını düşünenler bu alanlara baksınlar; emek, demokrasi ve barış mücadelesi verenlere baksınlar. Biz onları asla yalnız bırakmayacağız” dedi. KHK ile ihraç edilen tüm arkadaşlarının işyerlerine iadesi taleplerini hatırlatan Beyazadam, “Aldığınız ret kararlarını iptal ederek OHAL komisyonunu lağvedin. Sendikal faaliyetlerden suç devşirmeye kalkanların akıbetine uğramayın. Hukuka paralel çizilen her yolun sonu hüsrandır. Adı emek, demokrasi ve barış mücadelesinde yıldızlaşan KESK'e karşı kurduğunuz kumpası nasıl çökerttikse KHK'lerinizi de öyle çökerteceğiz. Adaleti yüreği nasırlaşmışlardan beklemiyoruz, bizler getireceğiz. Alanlarda, meydanlarda, işyerlerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda biz yeşerteceğiz umudu. Mücadelemizle adaleti biz getireceğiz, hakikati biz sağlayacağız, işimize de geri döneceğiz” sözlerini kaydetti.

YORUM EKLE

banner101

banner100