banner109

Aktarma kararı ülke gündeminde ilk sırada

İzmir’de 90 dakikalık ücretsiz aktarma uygulamasının değişmesinin gündeme gelmesine sosyal medyada #90DakikamaDokunma etiketiyle tepki gösterildi.

Aktarma kararı ülke gündeminde ilk sırada

İzmir’de toplu taşıma araçlarında 90 dakika boyunca ücretsiz aktarma uygulamasında değişikliğe gidilmesi gündeme geldi. İzmirliler sosyal medyada #90DakikamaDokunma etiketiyle tepki gösterdi.

Ağustos ayı Belediye Meclisi toplantısında gündeme gelen önergeyle toplu ulaşım ücret tarifesinde değişikliğe gidiliyor.

Plan, Bütçe ve Tüketici Komisyonu’na gönderilen önergenin kabul edilmesi durumunda eylül ayında bu ücretsiz aktarma uygulaması sonlandırılacak ve ilk iki aktarmadan 50’şer kuruş alınacak. İlk biniş ücreti ise 3,56 TL'den 3,46 TL'ye düşürülecek.

2008’den bu yana uygulanan 90 dakika boyunca ücretsiz aktarmanın sonlandırılması girişimi sosyal medyada tepkiyle karşılandı. "#90DakikamaDokunma" etiketiyle yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan gül
Ramazan gül - 10 ay Önce

İzmirliyiz CHP liyiz ama ayarlarımızla fazla oynanırsa bir şeyler değişebilir. Her zaman CHP ye oy vereceğiz diye bir anlaşmamızda yok.

banner97

banner96