5 bin kitaplı kütüphane açıldı

Kütüphane, bağışla çeşitli türlerdeki toplam 5 binin üzerinde kitapla hizmete açıldı.

5 bin kitaplı kütüphane açıldı

İzmir'in Seferihisar ilçesinin kırsal Ulamış Mahallesi'ndeki bir bina, Belediye tarafından bakım ve onarımı yapılıp, kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphane, bağışla çeşitli türlerdeki toplam 5 binin üzerinde kitapla hizmete açıldı.

Seferihisar Belediyesi'nin başlattığı kırsal mahallelere kütüphane kampanyası büyük ilgi gördü. Ulamış Mahallesi Muhtarı Kadir Girginer, Ulamış'ta yaşayan Berkan Parlak, Yazar Recai Şeyhoğlu kütüphanenin oluşmasında Belediye ile ortak hareket etti. İlçedeki iki katlı bir binanın üst katı kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphaneye kitap desteği için de kampanya başlatıldı. Kampanyaya Kırmızı Kedi Yayınevi 24 koli kitapla destek verirken, Aysun Teneler 2 binin üzerinde kitap bağışı gerçekleştirdi. Kütüphanenin dış cephesi Teos Suluboya Grubu Başkanı Canip Taşkıran ve ressamlar ortaklığıyla boyandı.

Kütüphane dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış öncesi yazarlar Öcal Uluç, Hidayet Karakuş ve Gönül Çatalcalı, Ulamış Köy Pazarı'nda bir söyleşi gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Seferihisar Belediyesi olarak en çok emek verdiğimiz, kaynak aktardığımız çalışmalarımızın başında Çocuk Belediyemiz geliyor. 37 eğitmenle 37 branşta yaklaşık 1000 çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bunların çerisinde çello, satranç gibi branşlar da var. Bunu neden mi yapıyoruz? Çünkü bu çocuklardan umutluyuz. Onlar için bir şey yapabilirsek, eğitimlerine katkı koyabilirsek ne mutlu bize. Bu çocukları iyi donatırsak, sanatla, edebiyatla, kitapla, kültürle tanıştırabilirsek işte o zaman geleceğe dair iyi bir şey yapmış olacağımızı düşünüyorum. Aynı yerli tohuma sahip çıkışımız gibi çocuklarımızı da sahip çıkacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92