15 Temmuz programı belli oldu

İzmir'de, 15 Temmuz darbe girişiminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek

15 Temmuz programı belli oldu

İzmir'de, 15 Temmuz darbe girişiminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İzmir Valiliği tarafından düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri 16 Temmuz'a kadar devam edecek. Programda, tiyatro gösterimleri, konserler, paneller yer alacak. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yarısı 00.13'te ise tüm camilerde sela okunacak.

İzmir Valiliği, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında, 13 Temmuz Cuma günü tüm camilerde şehitler için hatim duası yapılacak. Yine aynı gün Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi'nde saat 14.30'da tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in '15 Temmuz' konulu tiyatro gösterimi sahnelenecek. 14 Temmuz'da da İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından da Şevki Yılmaz'ın katılımı ile '15 Temmuz' konulu panel düzenlenecek. 14-19 Temmuz tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, kickboks, wushu, dağcılık, tenis gibi çeşitli branşlarda müsabakalar düzenlenecek. Program, 15 Temmuz Pazar günü daha da yoğun olacak. Pazar günü saat 11.00'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koordinesinde, protokol üyeleri Kadifekale Hava Şehitliği'ni ziyaret edecek. Saat 10.30-11.00 arasında da Demokrasi Üniversitesi koordinesinde, Gündoğdu Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Yürüyüşü yapılacak. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılacak.

SELA OKUNACAK


Pazar günü saat 20.00'den itibaren de Konak Meydanı'nda etkinlikler düzenlenecek. İlk önce Mehter ekibi, İZSU binası yönünden Konak Meydanı'na yürüyecek ve burada konser verecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının, belediye ile özel şirketlerin alanda yiyecek ve içecek ikramları olacak. Şehitler için Kuran-ı Kerim okunacak, dua edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, darbe girişimi gecesi televizyon ekranından yaptığı çağrı, dev ekranlarda izletilecek. Daha sonra kahramanlık türküleri temalı klasik Türk Müziği Korosu konseri verilecek. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu konser ve dans gösterisi sunacak. Program, protokol konuşmaları ile devam edecek. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yarısı 00.13'te ise tüm camilerde sela okunacak. Gece boyunca türküler, marşlar ve 15 Temmuz videoları eşliğinde program devam edecek. 16 Temmuz Pazartesi ise Dokuz Eylül Üniversitesi koordinesinde '15 Temmuz' konulu sergi düzenlenecek. DESEM'de saat 16.00'da düzenlenecek program kapsamında Abdurrahman Dilipak da konferans verecek. DHA
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 11:19
YORUM EKLE

banner92