Fransa'da yer hizmetleri ve güvenlik personelinin greve gitmesi nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) bazı uçuşlarını iptal etti. Uçuşu iptal edilen yolcuların mağdur olmaması için THY yetkilileri internet sitesinden güncel bilgilere ulaşmalarını tavsiye etti.

Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim Merkezi Yönetmeliği'nde yenilikler Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim Merkezi Yönetmeliği'nde yenilikler

Hangi Şehirlere Uçuşlar İptal Edildi?

Türk Hava Yolları (THY) Fransa'daki grev nedeniyle bazı uçuşlarını iptal etmek durumunda kaldı. İptal edilen seferler Lyon, Marsilya, Nice ve Paris gibi yoğun olarak tercih edilen destinasyonları içeriyor. Bu durumdan ötürü seyahat planı yapan yolcuların mağdur olmaması adına yetkililer internet sitesinden güncel bilgilere ulaşmalarını öneriyor.

Grevin Sebebi Nedir?

Fransa'da yer hizmetleri ve güvenlik personelinin greve gitme kararı almasının arkasında ise çalışma koşulları ve ücretlerle ilgili anlaşmazlık olduğu tahmin ediliyor. Grevin ne kadar süreceği henüz kesinlik kazanmadığından dolayı önümüzdeki günlerde de uçuş iptallerinin yaşanması ihtimali bulunuyor.

Yolcular Ne Yapmalı?

Fransa'ya seyahat etmeyi planlayan veya bu ülkeden dönüş bileti bulunan yolcuların, uçuşlarının iptal edilip edilmediğini mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. THY yetkilileri bu konuda en güncel bilgilerin şirketin internet sitesinde yer aldığını ifade ediyor. Yolcular ayrıca biletlerini aldıkları acentelerle de iletişime geçerek iptal ve erteleme seçeneklerini değerlendirebilirler.

Grev Diğer Havayollarını Etkileyecek mi?

Şu an için Fransa'daki grevin diğer havayollarını etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor. Ancak yine de seyahatini bu dönemde Fransa'ya planlayan yolcuların, biletlerini aldıkları havayolu şirketlerinin internet sitelerini ve müşteri hizmetlerini takip etmeleri öneriliyor.

Editör: Utku Çelik