Süper model Gigi Hadid, Filistin'e açık destek veren ve babası Filistin kökenli bir gayrimenkul devi olan bir isim olarak tanınıyor. Ancak, Cumartesi günü yaptığı bir paylaşım nedeniyle gelen tepkilerle karşılaştı.

Hatalı Paylaşım ve Silinen Mesaj

Hadid, "İsrail, dünyada çocukları savaş esiri olarak tutan tek ülkedir" ifadeleriyle paylaştığı bilginin gerçeği yansıtmadığı konusundaki tepkiler üzerine mesajını sildi. Paylaşımının ardından, Filistin kökenli biri olarak Gazze'den gelen haberleri görmekten duyduğu acıyı dile getirdi. Ancak, paylaşımını yapmadan önce yeterince düşünmediğini itiraf ederek, "Geçtiğimiz hafta sonu hesabımda yayınlamadan önce yeterince düşünmediğim bir paylaşım yaptım" dedi.

Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli: tedavi yöntemlerini araştırıyorum Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli: tedavi yöntemlerini araştırıyorum

Pişmanlık ve İnsan Haklarına Vurgu

Gigi Hadid, açıklamasında "Maalesef yanlış bir örnek kullandım ve bundan pişmanlık duyuyorum. Amacım insan haklarına vurguda bulunmaktı. Yahudiler de dahil olmak üzere hiçbir insana zarar vermek doğru değil" şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ